Rebeka S.

Je možné, aby se přenašeč HIV, který ale sám touto nemocí netrpí, tohoto viru nějak zbavil a už nadále nebyl přenašečem?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
rrihamirek1

Ne

Jak muze prenasec netrpet touto nemoci?

paul1

Ne

Domnívám se, že ne.

Drap

Ne

Myslím, že je to nesmysl. Pokud má někdo v těle HIV, tak tím i trpí.

davidpo

Ano

Tuším, že jsou zatím dva oficiální případy ve světě. První byl tzv. Berlínský pacient, ale z druhé případu „vyšuměla“ hlava všem vědcům na celém světě, protože dotyčný onemocněl rakovinou a jeho dárce kmenových buněk, který mu daroval kostní dřeň, měl neobvyklou genetickou mutaci díky, níž jsou nositelé této mutace imunní vůči viru HIV. Ten chlap prostě ze dna na den neměl v krvi, spermatu ani tkáni vir HIV a nemá ho dodnes.