Je možné, aby se člověk narodil znovu pod jinou identitou?

Člověk zažije druhý život, od nuly. Nechodí zde jedinci, kteří se narodili podruhé, aniž by si toho byli vědomi?

Nejlepší odpověď
Kepler

Hodně lidí na reinkarnaci věří, protože věří, že člověk má duši, která je schopná vstoupit do jiného těla. Podle mně je to nesmysl, ale pravdu nikdo nezná. Já sám s oblibou tvrdím, že jsem x-tou reinkarnací Johannese Keplera 🙂

Další odpovědi
Kelt

Co tím myslíš? Každý člověk je jedinečný. Nebo srovnání starých obrazů a současných osobností je pro tebe důkazem? Např Stallone, Nicolas Cage a jiní. Nebo různé teorie, že J.F. Kennedy a Abraham Lincoln byla jedna osoba? Nebo různé příběhy z Věřte nevěřte, že se rodičům narodili stejné děti, kteří jim předtím tragicky zemřeli? Nebo si myslíš, že někdo byl v minulém životě někým jiným?

Franta_Intoš

Hele, podívej. Sám píšeš, jestli si toho nejsou vědomi, tak jak to mám vědět, že jsem se podruhé narodil?
Ale pokud se ptáš na názor a ne na fakt, tak ti směle odpovím:
podle mě to možné je, ale pouze teoreticky, a to tak že například zemřel mladý, v tom případě se nemohl „nabažit“ lidského života, a nebo naopak, že udělal něco špatného a musí pykat trest místo toho, aby šel do nějakého „ráje“…

Ale pokud bych měl myslet nábožensky (jako křesťan) tak to možné není, a to protože bude ráj, utrpení a nebo očistec.
Neříkám že ten kdo byl „zlý“, musí nutně trpět, protože i ten nevětší záporák má v sobě nějaké dobro (např. má rád svoji rodinu). Prostě „přijde“. Ježíš, Bůh nebo svatý Petr řekne: pojď, tady je super místo, a ten dotyčný řekne ano nebo ne a „jde“, kam si zvolil.
Pokud má nějaké špatné skutky (což má samozřejmě i papež) tak jde do očistce. Pokud si sám vybere utrpení, tak trpí. Pokud si zvolí nebe (a ani nemusí být věřící) tak „jde“ tam.

Není to z mojí hlavy přesně takto mi to líčil jeden kněz (kamarád od mého otce). Ale je to velmi dobře vysvětleno. Kdo chce, ať si tomu věří…

paul1

Reinkarnaci uznávají východní náboženství, uznávali ji i Řekové, byla údajně i v Bibli, ale v 6. století byla vypuštěna. Jinak myšlenka je to hezká – člověk by měl dostat další šanci se zlepšit.

annas

1. Pokud máte na mysli reinkarnaci, může se narodit znova. Podle Platona jeho duše „čeká za keřem“ a do někoho skočí, může to být i zvíře, tedy identita je jiná.

Ale je pravda, že možná žijeme další životy. Často se to dávalo do souvislosti s i déjà vu“. Ale zjistilo se že nejde vzpomínky na minulý života, ale o činnost mozku, či o astrální cestování.

https://www.pro­zeny.cz/clanek/ta­jemstvi-zivota-co-je-deja-vu-17520

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=reinkarna­ce%20

2. Jinak se druhé narození používá z pohledu křesťanství, nikoliv narození fyzické, ale duchovní znovuzrození.

„Ke znovuzrození je zapotřebí narodit se „z vody a ducha“. (Jan 3:5) To znamená, že člověk musí být pokřtěn ve vodě a potom pokřtěn svatým duchem. (Skutky 1:5; 2:1–4)“ Z toho vyplývá, že rozhodnutí o tom, kdo se znovu narodí, pochází „shora“, tedy od Boha."

Nikoliv z těla matky.

https://www.jw­.org/cs/co-rika-bible/otazky/co-znamena-narodit-se-znovu/

--
Záleží na vás, čemu věříte, i když to není stoprocentní.

Ale určitě je něco mezi nebem a zemí, jsou věci nepoznané, ale neexistují nepoznatelné …

elkon

Na to stačí jediné slovo. NE.