jurasek1957

Poradíte, zda lze zrušit plnou moc vystavenou na pevné datum? Popř. jakým způsobem?

rod domu kdyz se zdrzuji mimo domov.

je mozne a pripadne jak zrusit plnou moc pokud ma pevne datum. diky jedna se o zplnomocneni vyrizovani vcetne pronajmu

Odpovědi
Pepa25

Zmocnitel (ten kdo plnou moc udělil) může zmocnění neboli plnou moc odvolat, pokud se se zmocněným výslovně nedohodli na odvolání jen z určitých důvodů. Ideální je písemně a aby bylo doručeno ještě před příslušným datem.
Záleží ale na okolnostech – pokud máte se zmocněným dobré vztahy tak jakkoliv, aby se to zmocněný dověděl: pokud mu zatelefonujete „Franto, na tu schůzi v pátek nemusíš, stará se vrací dřív z lázní, půjde tam ona, tu plnou moc, co jsem ti dal roztrhej“ a on vám to odkýve, tak to také vyřešíte 🙂

autacek

Hrušit můžeš, jen je trochu problém aby se o tom dozvěděl zmocněnec a případně plnou moc v dobré (i nedobré) víře nepoužil.