Avatar uživatele
Kelt

Je možná vložit více znaků najednou do textu?

Některé znaky mi nefungují, a některé jsem si pracně vytvořil a snažím se je dát do textu. Protože dělám v Excelu, je problém dávat tyto znaky do jedné bunky. Mohu používat pouze funkci CTRL V a to opakovat pro další dle potřeby. Ale když začínal DOS, tak bylo možné si několik znaků označit určitou kombinací kláves a s tím dále pracovat. Neporadíte mi někdo, jak toto vyřešit? Děkuji.

Zajímavá 0 před 373 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Nerozumím, v čem je problém, protože jakýkoliv znak je možné v Excelu místo kopírování odněkud přímo vložit pomocí předdefinované nebo vlastní klávesové zkratky ... Akorát netuším, co jsou to "pracně vytvořené znaky" - nějaké obrázky?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Co třeba Mapa znaků, tam si vybereš znaky, které pak jedním kliknutím vložíš. Je součástí Windows.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

A co si zkusit vlastní rozloženi klávesnice a zařídit si tam ty znaky, které potřebuješ?
Prý by to mělo jít utilitkou od MS
http://www.ceskaklavesnice.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Alesh

Vůbec nechápu, na co se ptáš?! :-)

Avatar uživatele
Kelt

Dělám si slovníky jazyků v Excelu a například latina používá vodorovnou čáru nad samohláskou , kterou mám zde
https://cs.wikipedia.org/…
no a část slova mohu napsat na klasické klávesnici ale určité znaky bych tam vložil nějakou funkcí. Například chválit se řekne laudare, a pro zapamatování se uvádí první a druhá osoba jednotného čísla a infinitiv, v první osobě je laudo, a to o se píše s vodorovnou čarou, pro druhou osobu se dá koncovka as, a to a má také vodorovnou čárku, infinitiv končí na are, opět je tam vodorovná čárka nad a.
A kdybych si tyto jednotlivé skupiny mohl nějak označit nějakou zkratkou, tak bych je tam vkládal a neopustil bych buňku, takto musím opouštět buňku třeba pětkrát. A to je časová ztráta. Taky bych si mohl vytvořit potřebný výraz ve Wordu a pak jej vložil do buňky. Taky je možné někde takový slovník získat za určitý poplatek, ale já si ho chci vytvořit sám.

Avatar uživatele
Pepa25

Pokud jde o https://en.wikipedia.org/… , tak to by mělo být Alt+0257, ale to mi funguje ve Wordu, ale ne v Excelu, tam bude nějaký zádrhel v tom, e to nen ísoučást standardní latinky ... Ještě něco zkusím

Avatar uživatele
Pepa25

Hmm, tak mi to nejde, třeba ä bez problémů :-( Osobně bych to asi dělal tak, že místo latinkého a byl psal třeba to ä a pak vše hromadně nahradil. To ä tam dostanete tak, že normálně píšete do buňky třeba l-a-u-d-pak přidržíte alt a na nemuriské klávecnisti 0228 a pustíte. No a až budete mí vše napsané, tak přes CTRL + H nahradit ä za latisnké a vložené třeba z wordu

Avatar uživatele
Dochy

Makro??

Avatar uživatele
Disraeli

to asi nikdo :D

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet