jentakneres

Jak kopírovat více slov najednou ?

Například, když je věta: Máma koupila maso. A chci naráz zkopírovat „Máma“ a „maso“. Jak na to ?

Jestli to tedy jde.
Doplňuji:
Děkuji Vám mockrát :)

Nejlepší odpověď
anonym

Označ „máma“, stále drž levé myšítko a stiskni tl. CTRL a označ „maso“.
Doplňuji:
stiskni CTRL a drž to tlačírko, označ „maso“

Další odpovědi
briketka10

jedno slovo jednoduše přidrž levé myšítko
bez CTRL pak pravé a vlož..
při kopírování větší části textu ( článku)
použij CTRL + A tím se označí celý text
pravým klikem kopíruješ a vložiš kam potřebuješ..

arygnoc

jednoduchšie:

stlačte ctrl (ľavý) a držte pokiaľ nemáte výber dokončený.
potom urobte výber textu/textov, ktoré chcete kopírovať.
pustite ctrl.

vložte text zo schránky.

finta:
ctrl slúži na hromadný selektovaný výber všeobecne, to znamená, že i keď potrebujete zavrieť viaceré programy/okná naraz, stačí ich opäť označiť myšou pomocou stlačeného ctrl a F4 (alt+F4).

podobne môžete v exceli takto vyberať nie iba riadky či stĺpce, ale celé oblasti buniek – výhodné napr. pri formátovaní obsahu buniek (alebo buniek samotných).

proste je to konvencia, že (ľavé) ctrl sa používa v spolupráci s myšou práve na selektovaný výber a drtivá väčšina programov to akceptuje.