Medulka.013

Je mír považován za něco čistého a nevinného, když je jeho symbolem holubice, která se tak nechová?

Příroda to tak už zařídila,že vrána vráně oči nevyklube a vlk vlkovi neprokousne odhalený krk. Jinak by se navzájem vyhubili. U holubic a hrdliček je to tak, že ve volné přírodě, když spolu bojují 2 samičky o samečka (prostě se perou jak vzteklé ženské), tak ta slabší prostě uletí a sokyně ji už nepronásleduje. Nesmí být ovšem spolu zavřené ve voliéře, protože tam nemá šanci úniku a je uklovaná k smrti. Za což může třeba nezkušený chovatel. Nám kdysi pár hrdliček málem ukloval křepelku. Naše chyba, to vím. Jenom nechápu tu souvislost s mírem. Nemyslím to, co se píše v Bibli, ale to, na co se ptám..

Nejlepší odpověď
annas

Přece v češtině existují slova mnohvýznamová i synonyma, která rozlišují významy.

Je třeba si uvědomit význam slova mír a význam bílé barvy, která patří holubici jako zprostředkovatelce dobré zprávy. Přesunula jste významy slov.

Mír znamená klid. nejen po válečné vřavě, ale obecně. Jeden z významu slova mír – „stav bez svárů, sporů; stav klidu, ticha; pokoj, ticho, klid, poklid, soulad: atd.“ uvádí SSJC.

Tak to bylo i na arše Noemově, když se vrátila bílá holubce s kouskem zelené ratolesti – voda opadala, všechno je již v pořádku, takže můžete vystoupit na zemi.

Takže bílá holubice se stala zprostředkovatelem dobré zprávy. Jde spíš o barvu, protože bílá je viditelná, je vidět, když se znečistí, takže zřejmě kvůli tomu Noe vybral holubici. .

Bílá holubice je jeden z nejznámějších symbolů na světě, nositel dobrých zpráv. Poté, co Noe během potopy nasedl na archu s páry všech druhů zvířat, poslal různé ptáky hledat pevninu, mezi nimi i holubici. .

Po několika dnech se vrátila bílá holubice čistá tak, jak ji Noe vypustil, s větvičkou vavřínu v zobáku potvrdila, že se vše vrátilo do klidu, že voda opadla., je možné vystoupit a začít znova. .

„Teprve v r. 1949 vzal francouzský spisovatel Louis Aragon obraz bílé holubice namalované Picassem do litografie k 1. mezinárodnímu kongresu Míru v Paříži.“

http://www.web­magazin.cz/in­dex.php?stype=a­ll&id=4569

Jde o jakési poslelství, o symbol bílé barvy, která se spojuje s holubicí.

V naší západní evropské kultuře je bílá barva brána jako znamení radosti a štěstí. Vyjadřuje radost z toho, že nastává období klidu, že je možné něco začít znova…

V křesťanské tradici má bílá jiný význam, ten je známější – symbol nevinnosti a čistoty tělesné i duševní. Třeba andělé, či nevěsta v bílém
Opět jde o význam barvy …

Navíc bílá je začátek něčeho – např. nepopsaný bílý list – něco začíná. Stejně bílá barva při vyhlášení příměří …

http://www.od­styl.cz/bila%20bar­va.htm

Takže je třeba význam bílé chápat symbolicky, je víc možností, nikoliv jen jeden. To ,že se spojuje s holubicí, způsobil Noe.

Ne všude na světě je symbolem míru bílá holubice. Viz odkaz výš.

Další odpovědi
luckykubrt

Ještě je tu jedna událost s bílou holubicí. To když Jan Křtitel pokřtil Ježíše Krista tak Jehova Bůh vyslal svého svatého ducha v podobě holubice. Je sice možné, že když holubice bojují, že se uklovou k smrti, ale to proto, že žijeme v satanově světě. Izajáš prorokoval, že až přijde Jehovův den, potom budou spolu žít v míru nejen hrdličky, ale i dravá zvířata jako je lev nebo vlk společně s ovcemi nebo antilopami.Vše­mohoucí Bůh Jehova odstraní veškeré nepřátelství i mezi lidmi a zvířaty. 🙂

Medulka.013

To luckykubrt: Jasně, a vlci budou žrát ovoce.. To co píšete, je prostě třeba brát s humorem. Všichni víme, že Bůh je výmyslem lidí a že stvořitelkou všeho živého je evoluce, příroda a Země vůbec.

luckykubrt

Vlci se půjdou pást na trávu… podobně jako psi. A lev bude žrát slámu podobně jako býk. :D Jestli je to výmysl nevím, já tomu věřím, protože se všechno splňuje, co Jehova předpověděl. 😉

Medulka.013

Tak naštěstí má příroda rozum. Jedině, že by se chystala nějaká evoluce..