Mr.Jan

Je mikrovlnka škodlivá pro naše zdraví?

Odpovědi
Rančer

Jídlo vařené v mikrovlnné troubě je stejně bezpečné a má stejnou výživnou hodnotu jako potraviny vařené v běžné troubě.

Mikrovlnné trouby produkují elektromagnetické záření. To může vyvolávat nejasnosti kolem jeho škodlivosti. Toto záření však rozhodně není ten typ záření, který si vybavíte ve spojitosti s atomovými bombami a jadernými katastrofami.

Mikrovlnné trouby produkují neionizující záření, které je podobné záření z vašeho mobilního telefonu – i když vlastně podstatně silnější.

Světlo je také elektromagnetické záření, takže si buďte jistí, že ne všechny druhy elektromagnetického záření jsou škodlivé.

Konstrukce mikrovlnky zajišťuje, že mikrovlny, které jsou nezbytné pro „funkčnost“ mikrovlnek, mohou být přítomny pouze za podmínek, že jsou zavřená dvířka a mikrovlnka je zapnutá.

Navíc, než se na trh dostanou mikrovlnné trouby, probíhají bezpečnostní testy, které podléhají přísnými normám. Takže bych byl osobně v klidu. Používá to obrovský počet lidí na planetě a kdyby s nimi byl problém, dávno by se stáhly z prodeje.

V odkazuje najdete další informace i ohledně kvality potravin.

Zdroj: https://www.kul­turistika.com/vy­ziva/vyziva/vy­zivove-tipy/je-pouzivani-mikrovlnky-opravdu-skodlive

Filip84

Jo, já to shrnu non multa, sed multum:

Mikrovlná trouba (dále televise, poněvadž jak se to tam otáčí, za tím sklem, je to rozhodně zajímavější podívaná, než ta propaganda v Goebbelsově skříňce) produkuje naprosto shodné záření, jako radiokomunikační zařízení – radiotelefony, mobilní (digitální) telefony, WiFi modemy (a repeatery, a HotSpoty …), či Bluetooth Hebele atp. WiFi a Bluetooth je pro nás absolutně nevýznamný.

To záření způsobuje vibrace tkáně, čímž jí zahřívá, a to škodí lidskému organismu. U mobilů je problém v tom, že je držíme u hlavy, proto to záření zahřívá relativně malý prostor tkáně, a proto musí splňovat určité normy, aby bylo považováno za bezpečné. Asi nikdo na světě si neohřívá guláš v televisi tak, že by jí přitom držel u hlavy, na druhé straně, televise produkuje záření, jako všecky mobily v celé ulici na plný VF výkon, takže aby jí bylo možno používat bez příslušných OOP, a v uzavřených místnostech etc., tak musí mít vhodné sklo, těsnění a další věci, díky kterým ty normy plní.

Otázkou je, jak dlouho ty normy plní, jo, to je prvá stránka věci, protože 30 roků ji nebude plnit žádná, to je bez debat. Druhá otázka je, jaký servis by, lege artis, ta televise měla mít, jako třeba výměna těsnění, aby ty normy plnila dál. Třetí otázka je, že všecky firmy vyrábějící televise jsou lumpi a zloději (nebo minimálně za ně musí být považováni, dokud se neprokáže opak, ve vlastním zájmu), a business je business, takže je otázka, jestli opravdu všecka zařízení splňují příslušné normy a deklarované vlastnosti. Samozřejmě, že ne, to je utopie, otázkou je, jaké procento výrobků, jakých výrobců a jak se odchyluje.

Při uvážení všech těchto skutečností nechť ať si každý sám sobě učiní úsudek, je-li to Hebel bezpečný, či-li nic. Každý svého (ne)štěstí strůjcem, a každý máme, taky, jiné priority.