VampGirl

Vydávají notebooky nějaké škodlivé záření?

Je možné, že by notebooky produkovaly nějaké škodlivé záření? Když potřebuju pracovat na internetu a chci mít pohodlí, vezmu si občas notebook na klín na pohovku. Naši mě straší, že si prý ozařuju kolena, a že je to škodlivé pro moje zdraví. Je to pravda?

Nejlepší odpověď
anonym

jak říká Michal, při !!!DLOUHODOBÉM!!! vystavení tomuto signálu wi-fi může dojít k určitým problémům (ale neni to nějak závratné a většinou es to pozná až za pár desítek let používání).

Jinak je samozřejmostí, že notebooky vydávají teplo, které způsobuje neplodnost, ale pokud jej máte při sezení na nohách, tka by to mělo být v pořádku.

Hodně bývá mýtů spojených s elektronikou, bohužel většina z nich neni pravda a zase většina pravdy se nikde neříká :)

Další odpovědi
Michal Kole

Asi elektromagnetické od WiFi něco jako u mobilu.

Z monitoru asi ne, protože tam nejsou cívky, jako v CRT monitorech.

Deli

Škodlivé záření vydávají notebooky, televize, dvdpřehrávače, settopboxy, antény, wifi, mikrovlnky, rádia, rádiobudíky, mobily… Takže ideálně bychom se měli přestěhovat do jeskyně a žít bez elektroniky.
Zůstaňme ale nohama na zemi, běžně užívejme vymoženosti naší doby, ale spěte v místnosti bez nich, nebo si je alespoň nenechávejte blízko postele! A vnímejte své tělo, až Vás začnou bolet oči či hlava, vypněte přístroje a jděte na chvilku ven do přírody. Pak bude vše v rovnováze.

Defenderpad

Ane zareni je skodlive a je na to i ochrany prostredek :) jemenuje se Defenderpad a da se koupit i v CR www.altecso.com
100% ochrana podle norem FCC