Avatar uživatele
martin319

Je mi 13 let, pořád myslím na smrt a co je po ní. Cítím se špatně, nic nemá smysl dělat, když stejně umřu?

co s tim?

je mi třináct a pořád myslím na smrt a co je pak. cítím se špatně.říkám si že nic nemá smysl dělat když stejně umřu.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1998 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Palpatine

Někdo říká, že po smrti není nic. Jiní říkají, že smrt je jen začátek. Každý věří v něco jiného ale všechno to ku posledku znamená jediné. Žijeme jen jednou, a proto by jsme si měli života užít a nemyslet jen na smrt. Ano každý jednou umře. Ale tobě je jen 13. Máš celý život před sebou. Že nemá smysl nic dělat? Právě naopak. Můžeš v životě něco dokázat, najít své poslání, dělat co tě baví a života si užívat. O to jde. Myslet jen na smrt je zbytečné. Myslet na smrt by neměl ani starý člověk v 90ti letech. Takže ty už vůbec ne. Raději vstan od počítače a běž si užívat dětství dokud ho ještě máš, protože ti uteče rychle. Běž ven s kamarády, běž na výlet, přečti si knihu. A uvidíš, že tě takové myšlenky hned přejdou.

Pokud ne a měl jsi delší dobu deprese. Raději to řekni rodičů a navštivte psychologa.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Ber to tak, že smysl života se v průběhu života poněkud mění. Upřesňuje a měněj se priority. Člověk má mít sen, čili něco, k čemu se bude snažit se přiblížit. Pak cíl. Ale cíl bez snu nemá moc smysl, bo po jeho dosažení by ztratil smysl života. No a pak jsou menší cíle, takové spíše dílčí, kteé tvořej cestu k tomu velkému. Ten nemusí být ani zcela jasný, může se upřesňovat a měnit…

A Ty jsi ve veku, kdy Tvým dílčím cílem, dokonce aniž bys to věděl, je, nebo by mělo být, studovat, ne kvůli známkám, nebo kvůli rodičům či učitelům. Ale kdo hodně ví a zná pak dovede lépe pracovat s informacemi, snáze komunikuje s lidmi kolem sebe a to všechno jako cesta k dalším dílčím cílům, utváření si obrazu světa, jak co chodí a jak to ovlivňovat…

Takže teď je pro Tebe důležité hlavně na svět nezanevřít. Na to jsi ještě příliš mlád…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Někde jsem četla, že dítě chápe „co to je smrt“ cca od 12 let. Tudíž není neobvyklé, že ve věku -nácti- let se pojmem smrti zaobírá a má z ní obavy. Čím budeš starší, tím více ti to přijde normální a budeš se radovat ze života. Věř mi. 🙂

Teď jsem si vzpomněla:
Buddhovi byla jednou položena otázka: „Co jsi získal z meditace?“ a Buddha odpověděl: „Nic. Ale řeknu ti, co jsem ztratil. Vztek, úzkost, depresi, nejistotu a strach ze stáří a smrti.“ 🙂

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Jestli ti to pomůže – byl jsem na tom ve tvém věku stejně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lombardo

Měl by sis užívat život jak to jen jde. Lidé občas mají tendenci brát řadu věcí jako samozřejmost a neváží si toho, co jím život nabízí.

Jsou nebo byli někteří, co takové štěstí neměli a vysokého věku se nedožijí.

https://youtu­.be/L6vEcYSda­yo

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek