SarrahParker

Je litinové nádobí hodně těžké?

Odpovědi
marci1

Je, proto je tak výborné, hlavně na pečení masa. Třeba tento pekáč na pečení masa (u nás se tomu říká brutvana): 5,5l, váha 7,36 kg. 🙂
https://www.fi­nesio.cz/produk­t/browin-ferro-5-5-l-litinovy-pekac-s-poklici,93639?gcl­id=CjwKCAiAxP2eB­hBiEiwA5puhNe­o0dgdQoLzSen1qh29VsD­HlV-t0gXRp1e0S2v1­FR3faSJfoJ8uAp­RoCO0gQAvD_BwE

elkon

Pokud to není odlehčená litina, tak ano. Ta odlehčená litina je ale náchylnější k poškození.

JarkaHor

Litinové ano a jestli chceš třeba talíře, tak doporučuju kameninové :) i designově se mi líbí.

Michálek1245

Dobrý den, ano, litinové nádobí je těžké, třeba litinové pekáče fakt něco váží. Ale ono je potřeba si uvědomit, že v tom je právě ta kvalita. Je to super materiál, vydrží kolikrát i celý život, takže na tom ušetříte spoustu peněz. Když občas zajdu někam do domácích potřeb a vidím ty skoro průhledné hrnce a pekáče, tak si říkám, proč se to vůbec prodává.

iwrana

Ano,ale je kvalitní.Většinou slouží celý život a ještě ho někdo zdědí.