quentos

Je-li mi řečeno, že nemám v odpovědi na mail měnit předmět mailu,

je tím míněno, že mám v kolonce „Předmět“ vymazat i automaticky naskočivší „Re:“? (Již jsem tak učinil a mail odeslal, tak se ptám spíš pro příště.) Dík.

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Určitě ne. Ten příznak, jenž se automaticky vytvoří, má svou informační hodnotu a oznamuje příjemci, že jde o odpověď na jeho zprávu, tedy pokračování relace ve stejné (téže) věci.

Další odpovědi
Michal Kole

Už jsem to tuším jednou vysvětloval, ale vysvětlím to klidně znovu, třeba se mi to podaří vysvětlit lépe 🙂

Ve firmách se na emaily od zákazníků nepoužívá klasický Outlook či horší varianta Oulook Express ve Vistách je Windows mail

Ale používají se CRM/ERP systémy. To jsou informační systémy, do který se zapisují požadavky žzákazníků jako objednávky a vlastní interní poznámky co ej třeba dodělat na zákzce, je to propojeno s účetnstvím apodob.

Umí to i příjmat emaily,

Když email příjde do firmy tak mu nějaký program vytvoří nějaký kód to jsou různé ty nesmysly J6R875H5BK5H v předmětu

Může to dělat i člověk, že po přečtení rozhodne, které oddělení to bude řešit

odpovědný pracovník ti odpoví a ty ten kóod máš v předmetu a odpovíš na mail, např. si objednáváš plavecký kurs když jsi neplavec a ředitelka plavecké školy se tě ptá, např. jestli nemáš nějaké zdravotní omezení, že jsi to nevyplnil v přihlášce.

a aby se to dostalo zpět k odpovědnému pracovníkovi a mělo to přednost před zatím nepřečteným emailům tak musíš zachovat ten kód v předmětu (tu spleť znaků a čísel)

Ono se to tam v tom CRM/ERP systému řadí pod sebe „něco jako“ vlákna na Idnes diskusi nebo na konkurenčním serveru poradte

pokud by ten příznak nebyl tak by to zase šlo přes „třídící sekretářku“.

stačí stisknout tlatíčko odpovědět v email klientovi nebo v web rozhraní.

občas se stane pokud email příjde poškozen že už email klient ten sám příznak poškodí nebo došlo k poškození cestou k tobě na nějakém SMTP serveru.

Nejčastěji emaily poškodí HTMl formát plus nastavené kódování a psaní textu v kódováním jiném např. email je nastaven v hlaviče na kódování Win1250 a ty to píšeš v UTF-8.

Kdyby něco tak mi napiš na michal.kolesa@seznam.cz pokusím se to vysvětlit ještě jinak.

Kolik máš ve třídách průměrný počet studentek neplavkyň ?

anonym

Tome, tzn., že jen odepíšeš, nejlépe ne rychle, ale odpovědět, kdy zůstane vše v mejlu, aby mohl ten komu to posíláš zařadit mejl kam má a aby věděl na co se ptal.