Questman

Je lepší voda ohřátá v mikrovlnce nebo v obyčejné rychlovarné konvici?

Nejlepší odpověď
Fyzik

V první řadě, v mikrovlnce se ohřívat NEMÁ, protože je to nebezpečné, voda se může přehřát nad 100 stupňů, zůstat v metastabilním stavu, a pak vyvře celá naráz, když se na ni „třeba i špatně podíváte“, to je známý fakt.

Nicméně by to asi bylo hygieničtější v té mikrovlnce. Já osobně konzumuji tu z konvice.

Další odpovědi
zjentek

a jak lepší? Nejlepší je voda ohřátá na ohni ze dřeva. Skutečně dochází k přenosu energií z vařeného jídla a pití na člověka rozličnými způsoby a to v závislosti na úpravě, ohřevu ..elektřina nebo mikrovlny, tam nebude větší rozdíl, pokud se ptáš na ty jemnohmotné věci :o

marci1

Voda bezpečněji ohřátá je v rychlovarné konvici. Mikrovlnku nemám a vodu bych v ní určitě neohřívala.

da ny

V mikrovlnce neohřívám léta nic!!!
http://www.vi­talia.cz/gale­rie/pruvodce-hovezim-masem/#15
Natož potraviny…

Emefej

Vliv způsobu ohřevu na kvalitu vody nemá vliv.

Questman

zjentek,
myslím, že pointa dotazu je jasná. Jde mi o hygieničnost ohřevu a případnou změnu kvality vody.