Je lepší pro uchování živin v bramboře vařit brambory ve šlupce?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pro uchování živin ani ne, ale v případě vitamínu C je to jedno – ničí se varem. Výrazný rozdíl je v chuti – brambory vařené ve slupce alespoň mně chutnají daleko líp. Jen ta piplačka s loupáním, ale stojí to za to.

Další odpovědi
da ny

Nejzdravější jsou brambory pečené ve slupce ;-
Taková brambora je zásadou, jinak upravená brambora je kyselotvorná.
Z živinami je to téměř shodné, pod slupkou je nejvíce živin a ta se většinou oloupe…
Olpopané se doporučuje vařit s kmínem, vodu dále nepoužívat, lidem s kloubními potížemi.