Tessaia

Je lepší, při málo častém tisku, koupit laserovou nebo inkoustouvou tiskárnu?

Dobrý den, plánuji si pořídit tiskárnu, ale mám trochu problém, že nevím jakou.
Inkoustové se trochu obávám, aby nezasychaly tonery. Na druhou stranu, laserové jsou dražší, nemluvě o ceně tonerů.

Jde mi jen o běžný tisk, černobíle i barevně. Ne fotografie.

Odpovědi
Deli

Vždycky jsem si pořizovala inkoustovky a všechny do jedné začaly časem zlobit, zasychal inkoust, přestávaly tisknout… Navíc tonery vydržely při mé spotřebě tak měsíc a taky nejsou zas tak levné vzhledem k tomu, na co vystačí.
Teď potřebuji tisknout víc, navíc tak, aby se to nerozpíjelo ve vlhku, barevně… Koupili jsme Konica Minolta Magicolor 1600W. Cena 1800 Kč. Jsou v ní startovní náplně, tedy menší. Koupit do ní posléze plné tonery ve všech barvách – no, vyšlo by to asi na 7000 Kč. Až tedy tyhle dojdou, koupím si asi celou novou tiskárnu. Tisknu na ní totiž už skoro rok, nijak ji nešetřím, a pořád tiskne skvěle. Doporučila bych tedy rozhodně laserovou. Jo a zvládá i fotky a docela obstojně, zatímco na levné inkoustovce to byla vybledlá našedlá bída…

tom004

Na to,která je lepší/nelepší,nikdy nebude jednotný názor. Používám,někým zatracovanou, inkoustovou multifunkci >Epson Stylus SX405< pátý rok a jsem naprosto spokojen. Náplně jsou levně k mání, a i když se stává,že ji delší dobu (cca 1 měsíc) nepoužiji,stačí zkušební tisk,případně použít program čištění hlavy a je vše v pohodě. Samozřejmě netvrdím,že je nejlepší,je to má zkušenost. Měl jsem i jiné.

Michal Kole

Asi ta inkoustovka, ale musíš porovnat cenu náplní a jejich velikost.
Výtěžnost se počítá na 5% pokrýtí papíru A4

Hlada

Jestli chceš tisknout barevně a levně, tak musíš koupit inkoustovou. Barevná laserovka se sadou tonerů vyjde kolem 6 – 7 tis.
Trysky zasychají. Je potřeba uvážit, kolik toho vytiskneš. Pro několik papírů za týden stačí s barvami v jedné cartridgi, pro častější oddělené zásobníky.
Před koupí si velice důkladně pročti uživatelské diskuse, ať se nenapálíš. Někteří výrobci se snaží znemožnit doplňování inkoustu čipem v cartridgi nebo zablokováním tiskárny.

FiliZ

Doporučím inkoustovku od Canonu MG5650.
Sada náplní vyjde velmi levně jsou kvalitní http://www.na­plnka.cz/vyber­te-typ-cartridge-toneru/canon/in­koustove-cartridge/pgi-550-cli-551
Dobrý článek, kde se dozvíš k výběru tiskárny více.
http://poradna­.naplnka.cz/do­porucene-tiskarny-listopad-2015/

Zdroj: www.naplnka.cz

StaKlad

Rady, jakou tiskárnu si zvolit, mají poměrně hezky zpracované zde: http://www.treb­servis.cz/jakou-tiskarnu-koupit/
Tonery u nás ve firmě nakupujeme ZDE: http://www.naplne-do-tiskaren.com/tonery-c1018/ a když si chceme pořídit novou tiskárnu, tak nám vždycky dobře poradí s ohledem na poměr cena / výkon.

Zdroj: www.tisknout.cz