Barunicka

Jakou multifunkční tiskárnu koupit?

Potřebuji si koupit domácí tiskárnu s kopírkou, pravděpodobně laserovou. Potřebovala bych ji také na tisk drobných plakátků a kartiček na tvrdší papír nebo na pauzový papír apod. Jakou zvolit tiskárnu, aby to svedla a v dobré kvalitě? Máte někdo zkušenost? Poradíte?

Nejlepší odpověď
Pájo

Mám multifunkční tiskárnu Canon (ink.), roky bezproblémového provozu, proto bych se (já osobně) porozhlédl opět po Canonu.
Neuvádíte částku, kterou hodláte zainvestovat.

Nemusíte se vázat jen na Canon, který doporučuji, je třeba ale před koupí zapřemýšlet, jaké objemy budete tisknout. Podle toho bych pak také zvažoval rychlost, jakou má tiskárna tisknout. Pokud už najdete favority, podívejte se u nich na to nejdůležitější – tím ja spotřeba barev na normovanou stránku, na způsob, jakým se cartridge vyměňují (jestli každá barva zvlášť, čož je výhodnější… nebo jestli se musí vyměnit celý box ; tzn. i s barvami nevypotřebovanými). Také bych bral v potaz hlučnost při tisku, velikost scaneru a rychlost scanování, velikost formátů pro tisk, možnost potiskování DVD atd.

http://www.he­ureka.cz/?h[fraze]=Laserov%C3%A9+mul­tifunk%C4%8Dn%C3%­AD+tisk%C3%A1rny+C­anon

http://www.al­za.cz/tiskarny/ca­non/multifunkcni/la­serove/18849558-v1295.htm

Další odpovědi
lukas.zmizik

obecně platí, že čím levnější tiskárna, tím dražší provoz …a levné barevné laserovky mají dost drahý provoz. otázka zní, co to znamená tvrdší papír – né každá technika je na různý povrch vhodná. navíc u laserovky budeš po cca 50 tis. stránkách kupovat válec, a pokud bys chtěla laserovku pro formát A3, tak se nedoplatíš – cena nad 30 tis.

kukni se pro jistotu kolik stojí sada toneru pro tento barevný multifunkční laser:
http://www.al­za.cz/konica-minolta-1690mf-d109859.htm#pris­lusenstvi
za cenu levné barevné laserovky bych koupil dobrou inkoustovku a když budeš chtít tisknout na tvrdý papír, ohlédneš se po takové, která papír ve své dráze moc neohýbá a tím pádem dokáže ten papír snadno posunovat

co třeba tohle?
http://www.al­za.cz/brother-mfc-j6510dw-d263074.htm#popis

anonym

Já mám Canon (viz odkaz) inkoustovou a nemohu si jí vynachválit, potisk DVD/CD celkem využívám, WiFi je také supr, rychlost tisku je v pohodě a ten oboustranný tisk je také nedocenitelný, žádné otáčení papíru a uvažování jak papír správně otočit, tiskárna si ho otočí sama, mám ještě Canon Pixma iP4200 , což je jenom tiskárna a ta je také v pohodě. Multifunkční jsem řešil protože mi odešel skenner.

Zdroj: http://www.al­za.cz/canon-pixma-mp5250-d186166.htm

BANAN93

já mám už 2. HP asi za 5500,– a u první se pokazil scaner...... a u téhle 2. také
nehledě na to že barva je furt v pr…i
takže HP bych si už nekoupil
Doplňuji:
http://www.al­za.cz/hp-photosmart-c5380-a4-d101500.htm
už je levná – mám jí spíš jako těžítko na stole :D

Barunicka

Díky moc za všechny odpovědi.
Canon už mám doporučený od více lidí, tak asi nakonec přece jen vyhraje.
Tvrdší papír znamená gramáž do 300g/cm2 max, hlavně ale tak 220g/cm3 (kancelářský má myslím 80g/cm3) Asi bude problém v tom, že domácí tiskárny nejsou na tyto typy tisků moc stavěné, předpokládám.
Nad cenou tiskárny jsem nepřemýšlela, ale pokud by byla kvalitní, investovala bych i více.
Na rychlosti tisku mi ani tak moc nezáleží jako na kvalitě (v podstatě se mi hlavně jedná o tisk textů na svatební oznámení, kartiček ke svatebním oznámením apod.). Nebudu tedy asi moc prozatím tisknout velké barevné plochy, spíš barevné texty, ale určitě na tvrdší papíry.