jana91

Jakou koupit tiskárnu? (50 stran textu týdně)

Ahoj, potřebuji si koupit kvůli práci do domácnosti tiskárnu (tisknu zhruba 50 stránek textu týdně). Občas potřebuji text barevně, obrázky témeř netisknu, když ano, tak velmi malé. Jsem ochotná investovat do tiskárny, když potom budu mít nižší náklady na tisk (jsem ochotna kupovat i neoriginální tonery/inkousty). Můžete mi prosím doporučit tiskárnu?
Předem moc děkuji za odpovědi a názory.

Nejlepší odpověď
Edison

Já bych dnes ink nekoupil ani omylem. Výhradně laser. Ten ink mi za problémy nestojí.

Další odpovědi
terry

Já používám tiskárny 2.
Laserovou na texty Občas potřebuji barevný obrázek, na to mám inkoustovku. Nebo obr, popř.i s textem uložím na flash a vytisknou mi to ve městě.

Arne1

Dovolil bych si jako bývalý ajťák s většinou nesouhlasit. Profesně jsem vždycky prosazoval lejzry a inkoustu nemohl přijít na jméno. Tedy inkoustu – takové ty levné tiskárničky co se do nich dávají ty šíleně drahé kartridže co po několika dnech nečinnosti zaschnou a je nutno je vyměnit.
Jenže, poté co jsem byl z naší alma máter odejit jsem se urychleně začal zajímat co pořídit domů. Levné lejzry co se poslední dobou prodávají mají opět zdokonalenou ochranu náplní čipem, takže se tisk silně prodraží. Navíc je to pouze černobílé. Malý lejzr s barvičkama sice existuje, ale tiskové náklady jsou opravdu vysoké, to jsme neutáhli ani na škole. Pokud by to byla lejzrovka z druhé ruky, tak sice bude mít levný provoz (například starší HP vyřazované hromadně z velkých podniků), ale zase to bude velká kráva.

Tak jsem šel za známým obchodníkem co o tom soudí. Poradil mi přesný opak než jsem byl zvyklý: Epsona s tankovým inkoustovým systémem. Prostě tiskárna, do které se lije do speciálních zásobníků originální inkoust. Ten inkoust je za babku, flaštička za cca 150 Kč a má to vydržet asi 13000 stran. Nepočítám to, ale od vánoc v tom mám inkoustu ještě dost.
Nejlevnější typ Epson L3050 má připojení přes WiFi a jinak docela hloupé ovládání několika tlačítky, na panelu se žádné zázraky dělat nedají. Stojí něco přes 4000 a po zaregistrování výrobce vrátí 800 Kč zpět. Jsou v tom všechny inkousty, z toho černý dvakrát.
Přesně pro použití které tazatel zadal je to ideální stroj, takové nízké náklady na tisk jinde nedosáhne a přitom může tisknout i barevně když bude potřebovat. Jinými zmiňované neduhy inkoustových tiskáren to nemá. Vřele z vlastní zkušenosti doporučuji !

dr.luha

Snad jedině Canon s oddělenými kazetami. Dá se u něj po vypotřebování inkoustu vypnout měření hladiny a libovolně celé roky pouze doplňovat. Litr inkoustu stojí cca 600 Kč, takže tisk je levnější, než papír. Doplňovací i jednorázové kazety jsou levné.

FiliZ

Dobrý den,

na 50 stran měsíčně bych do investice tankového systému nešel. Doporučím Vám 5 inkoustový Canon, který je takový standard, umí i slušně fotky a náplně koupíte levně v alternativě.

Tiskárna https://www.tsbo­hemia.cz/canon-pixma-ts5050_d261609.html
Náplně https://www.na­plnka.cz/naplne-pro-tiskarnu-canon-pixma-ts5050

Radši koupit za 3 roky novou tiskárnu, než spoléhat že dražší tanková tiskárna vydrž déle. Největší problém inkoustových tiskáren je dlouhodobá životnost a pokud netisknete stovky stránek měsíčně, tak se to nevyplatí

Edison

Ink je drahej i zadarmo. Čím míň se používá, tím je ještě dražší. Hodí se jen na některé speciální aplikace, ale to je taky drahé, ale to pak zase stojí za to. Problém s frekvení používání ovšem trvá. Doba drahých laserů je dáááávno pryč.

Arne1

Tvrdím přesný opak. Levná lejzrovka bude potřebovat drahé originální náplně a dost často i přenosový válec, pokud není integrovaný v náplni. Rozhodně tisícovkové částky na pár tisíc výtisků. Lepší lejzry (například Kyocera) mají sice levnější provoz, ale zase jsou mnohem dražší (a pekelně dahé jsou do nich síťové karty). S kvaliní inkoustovou se to nedá srovnávat.