bolak

Tisknutí fotografií na tiskárně. Jaká je spotřeba barvy?

Pokud se na toneru píše že vydrží na tisk 2000 stránek A4, předpokládám že se tím myslí 2000 stránek textu. Na kolik domácích fotografií formátu A4 by v takovém případě toner vydržel?

Nejlepší odpověď
mosoj

Vy chcete tisknout fotografie na laserové tiskárně ? Tak to potřebujete ty tonery nejméně tři ( pokud chcete barevně) a na fotopapír to nepůjde.
Jedině na nějaký kvalitnější ( high) ale k fotce to bude mít daleko. Laserové tiskárny se pro tisk fotografií prostě nehodí.

Pokud se udává x stránek textu , většinou je normou míněno 5 % pokrytí.

Fotografie má ale pokrytí 100% a ještě různé sytosti barev, nebo černé.

Další odpovědi
Děda Louda

Obvykle se uvádí, že stránka textu je pokryta tiskem z 5% plochy. Fotografie ale představuje stoprocentní pokrytí tiskem (nepočítá-li se nepotitěný bílý okraj – rámeček). Z prostého výpočtu pak plyne, že náplň toneru vystačí asi na stovku fotografií. Také ovšem záleží na charakteru obázků, sytosti podání apod.

Sůwa

Nedávno jsme na více typech tiskáren dělali propočet na kolik Kč vyjde tisk jedné fotografie a vyšlo z toho, že tisk fotek se v domácách podmínkách v žádném případě nerentuje. Je třeba brát v úvahu nejen cenu náplní, ale i fotopapíru. Nejdražší profesionálně zpracovaná jednotlivá fotka v DM drogerii vyjde na 6,90 a tak levně to doma nevyšlo nikomu. Třeba u Rossmanna v akci byla cena obrázku 1,– + 40,– za zakázku, bez ohledu na počet.
Doplněno:
Omlouvám se, prohlížím dotazy odshora a teď čtu, že v dalších odpovědích je o ceně fotek psáno prakticky totéž. Aspoň je to ale z více stran potvrzeno.