kackastr

Je lepší jít na obor ošetřovatelka, nebo manipulant poštovního provozu a přepravy?

dobrý den, mám málo času na rozmyšlenou, a tak potřebuji pomoct, mam jít na obor – manipulant poštovního provozu a přepravy, nebo na ošetřovatelku? baví mě práce s lidmi, ale hlavně pomáhat starším lidem, ale bojím se '' převlékat zesnulé'' ale zase na poště pracovat by nemuselo být také vubec špatné… poradíte mi prosím? hodně to spěchá, předem děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Jde o vaši budoucnost, musíte se rozhodnout sama, poradit se s rodiči.
Co vám doporučují rodiče?

Vezměte si papír, na něj napište Ošetřovatelka, do druhé poloviny, nebo na jiný papír Manipulant.

Napište Výhody x Nevýhody. Něco jste uvedla zde, tudíž vypište na papír a porovnejte. Uvidíte, u kterého oboru budete mít víc výhod.

Berte v úvahu i možnosti přijetí na školu, dojíždění, výhledově možnost uplatnění atd

Jak se říká, každá rada drahá. Myslím, že byste se měla rozhodnout sama, (spolu s rodiči) uvažovat, co je pro vás opravdu výhodnější, v čem může být prospěšnější, ale i zvážit náročnost péče o starší lidi atd.

Další odpovědi
Drap

Zde žádná dobrá rada neni. Nikdo tě neznáme. Nezbývá tedy než se sama zamyslet, zvážit všechna pro a proti a rozhodnout se sama.

quentos

Kdyby byl jeden z těchto oborů lepší, všichni by se hlásili na něj a druhý by zel prázdnotou.

Hlada

Proboha!!!
Vždyť to jsou diametrálně odlišné profese! Jak je možné, že se máš rozhodnout tak rychle? V žádném případě to tak nedělej! Tak závažné rozhodnutí je potřeba důkldně promyslet. Doporučuju pedagogicko psychologickou poradnu, kde na to mají připravené testy a mohou ti objektivně poradit.

kackastr

@annas táta mi říká pokud budu poštačkou moc si nevydělám takže chce abych byla spis ošetřovatelkou . jinak moc děkuji , dnes to sepíšu. U jsem něco podobného dělala ale stejně jsem se nemohla rozhodnout .

da ny

Jako ošetřovatelka si také moc nevyděláte (je to pomocná práce NZP = nižší zdravotnický pracovním). Studovat na SZP, s maturitou lze i při práci, dálkově aj. Je to práce fyzicky a zejména psychicky náročná, směnný provoiz.
Zesnulí se ve zdravitnickém zařízení, sociálních službách apod. nepřevlékají (až pohřební služba).
Musí se jinak „opatřit“, je nutná přítomnost zdravotní sestry.

da ny

Pravdou je, že plat/mzda je u ošetřovatelek vyšší, než na poště.

annas

Vím, je to těžké. Záleží na tom, kde bydlíte, hodně pošt se ruší, vzniká tzv. Poště partner, takže těžko říct, jak to bude pokračovat.

Ošetřovatelka – je to práce náročná fyzicky, někdy psychicky, myslím si, že peněz je vcí. Ale třeba můžete pokračovat a stát se sestrou. Práce je to podobná, ale všestrannější.

Máte zatím čas, takže zkoušejte, pište a uvidíte.