Avatar uživatele
Nessie cz

Je lepší, abych se učila karate, nebo kickbox?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Gonfaloniér před 1245 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Gonfaloniér

Můžeš přece dělat obojí. Nebo nejprve tamto a pak to druhé.
Odpověď je, co se ti líbí víc, co se ti tak nějka zamlouvá. Já bych volil karate, ale ještě přetím bych upřednostnil wushu, mizongyi (kung-fu) nebo Jung-čchun. Zkrátka kung-fu lepší, jak karate. Líbí se mi MMA – smíšená bojová, spíš princip, že se dají kombinovat nejlepší techniky atd, než samotní bojovníci. Protože ri se odchylují od principů bojových umění – čet, pokora, disciplína, vytrvalost, sebepřekonávání a poznávání sebe atd. Většina MMA zápasníků jsou vulgární, potetování, nevychování. Podobně to dnes platí i v boxu.
Ještě bych volil takewondo (to je velmi účinné a lepší než kickxbox. Jsou tam skvělé techniky s nohami a vůbec práce s celým tělem).
Před kikcbocem bych upřednostnil všechny ty, které jsem zmínil, pluis taky třeba ještě nindžucu, ju-jitsu, systemu (to dělá sestra), a plno dalších.
Mě osobně se nejvíc líbí kung-fu (ale to má samo o sobě hodně stylů a pododvětví) a pankration, ale dnes už neexistuje a ty techniky skoro nikdo nedělá. Ty rekosntrukce, které ve světě jsou, jsou extrémně amaterské a ani si kolikrát na tom pankrationu nezakládají.

Na ZŠ jsem dělal karate, ale moc dlouho ne, moc se mi to nezamlouvalo, ale to spíš kvůl našemu „sensei.“ Bylo to takové o ničem a za jednu hodinu týdně jsme se skoro nic nenaučili.

Upravil/a: Gonfaloniér

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mr. Marek

Co člověka více nadchne a dělá mu radost. Je to subjektivní rozhodnutí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Uč se obé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

To záleží především na účelu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kamila2658

Já rozhodně doporučují kickbox:) Je to lepší pro fyzickou kondici.
Trénují již 1,5 roku u trenéra Votchela (https://votchel.cz/) na Praze 9 a nehodlám přestávat :) Je to TOP

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Záleží, jakým způsobem chcete bojovat a co si od toho slibujete. Karate je spíše životní styl. Kickbox je bojový sport. Podívejte se třeba na nějaký Oktagon turnaj, tam se v rámci kickboxu nebo thajského boxu bojuje dost často. Respektive v tom stylu. :) Neviděl jsem tam nikoho, že by tam bojoval stylem karate. :)

Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Gonfaloniér

A zapomněl jsem ještě na Muay Thai (to se mi velmi líbí), Capoeira anebo krav magu. Hlavně všechny, které dělá Scott Adkins.

před 1245 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Gonfaloniér>>> Spíš záleží na tom, CO od toho očekává ona sama.
Z hlediska sebeobrany bych pro holku volil Aiki-dó, pro „ofenzivní zaměření“ bojové (NIKOLIV sportovní!) Sambo. (Rusové jsou v tomhle zdaleka nejpokročilejší ze všech „nerýžových“ národů.)

Z hlediska SPORTOVNÍHO asi jakékoliv „východní“ bojové umění. Jsou mnohem komplexnějšího záběru a díky tomu „přináší užitek“ i jinak. ;) :)

před 1245 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Gonfaloniér

Tak zase já bych řekl, že je to jedno. Nemyslím si, že je nějaký bojový sport o tolik lepší než druhý (jeho smysl a techniky). Jako může být, ale to je teď jedno. Důležité je spíš, to, jak si to ona osvojí a na jakou úroveň. Pokud si získá skvělé reflexi a dobře se vycvičí v technikách a získá zkušenost v přímém kontaktu/užití, tak je jedno, jestli si vybere kickbox nebo karate.
Měla by si spíš vybrat to, k čemu tíhne. Já bych před karate volil kung-fu (wushu). Vlastně Čínu před Japosnkem, navíc to japosnké stejně vzniklo s čínského. Líbí se mi principy a podle toho by si měla vybrat skoro každé bojové umění (hlavně ty staré) mají i takovou svoji filosofii a řád. Není to nikdy jen o technikách a obrana nebo útok. Je to mnohem víc, není to jen bojový sport. Samotné kung-fu znamená „nejvyšší dovednost osvojená díky nesutálé a tvrdé práci.“ Je to o vytrvalsoti, disciplíně, sebezlepšení (na mnoha úrovních), dobrých mravech, síle atd. A už ve staré Číně nebyl kung-fu mistr někdo, kdo dělá bojové umění, ale někdo, kdo dokonale ovládá nějakou činnost/dovednost.
Jak řekl Huo Yuanjia: „Žádný styl wushu (tzn. kung-fu) není jednoznačně lepší, Soutěžení a zápasení nám umožňují poznat naše slabiny a vedou nás po nekonečné cestě sebepoznání. Naším pravým soupeřem jsme pouze my sami." Žádný styl (ani bojové umění) není v boji účinnější než ostatní a v bojích/soutěžích se neporovnávají techniky a co je lepší (alespoň by nemělo), ale má to každého zlepšit v tom, co dělá, i kdyby prohrál = má se poučit a tím zvítězí/překoná se. Od té doby sice vzniklo plno nových bojových umění (i vyloženě sebeobranných), ale i tak si myslím, že ten princip platí, a že je jedno, který bojový sport se dělá. Důležité je se v něm zdokonalovat.
Nikdy to nění jen sport nebo boj, (I když hlavně usa to tak dělá, hlavně s mma a boxem). Je to životní styl, krom celé té (teoretické) filosfii, zlepšování sebe sama a svých dovedností, taky např. dechové cvičení, zdraví a různé zásady.

před 1245 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek