xiperio

Je nejlépe notebook s Win 7 přeinstalovat, dát ho do továrního nastavení, nebo tam dát raději už Windows 10? viz foto

Malý notebook 10,5 palce, ASUS model Eee pc R11CX.
Počítač je pomalý, video se seká.
Jaká je prosím nejlepší varianta, aby fungoval jako při koupi? Nebo, dá se tam vyměnit nějaký komponent, aby se zrychlil?
Bude s desítkou rychlejší?
Technická data:viz foto dole
Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Hlada

Přiznejme si, že dvoujádro 1,6 GHz s RAM 1GB není nic moc. Jestli ti ale jinak vyhovuje a problém je jen v tom, že dřív běžel rychleji, není potřeba měnit HW ani systém. Pro jistotu otestuj disk, RAM a zkontroluj teploty při zátěži. Ujisti se, že tam máš opravdu SSD disk. Mechanický by bylo dobré defragmentovat. Spusť msconfig a povypínej zbytečně běžící služby. Podívej se do Správce úloh, co to zdržuje.
Jestli se ti to zdá složité, tak si zazálohuj data a uveď to do továrního nastavení.

Alesh

Nevím, jestli dávají Win10 ještě stále zadarmo, pokud ano, tak určitě bych šel do nich. Win7 už mají ukončenou podporu, ne? Čili není o čem…

elkon

Přejít na Win 10, udělal jsem to na obou počítačích a ještě se chystám i na noťas. Win 7 už nikdy nedáte do schopného stavu. Zkusil jsem to a bez aktualizací tam stále něco zlobilo. Myslím, že to tak Microsoft udělal schválně, aby donutil uživatele ke změně. S desítkami jsem spokojen, pouze mi vadí, že nejdou vypnout aktualizace. Prošel jsem kdejaké „rady“, ale oficiálně to nejde.

anonym

Vyhodit.

Je to 8 let starej stroj. Můžete ho přeinstalovat na Win 10, ale může nastat problém s ovladačema.

Jako při koupi už nepojede nikdy, a to z prostýho důvodu: Před 8 lety byly základní požadavky na hardware a výpočetní sílu daleko nižší. To, co je dnes základ, byl před 8 lety high end nebo možná i „hudba budoucnosti“.

Rozšířit by se dala operační paměť, 1 GB je dnes žalostně málo. Vlastně je to minimální požadavek Win 10. Abych to vysvětlil, s 1GB vám Win 10 32 bit pojede, ale už nebudete mít dostatek paměti na spuštění jakýhokoliv dalšího programu. Tím mám na mysli třeba prohlížeč a v něm video.
Na druhou stranu se nevyplatí do tohodle stroje investovat a kupovat dodatečnou paměť.

Každej dnešní smartphone je výkonější. Tohle opravdu vyhoďte a kupte si noťas novej. Vaše nervy vám poděkujou.

kelley

Nejen že mi tenhle stroj na W10 připadá zoufale slabý, ale Asus už pro něj na W10 ani nevydal ovladače. Takže W10 nedoporučuji.

Dochy

kelley:
Jseš si jist? Win 10 si táhnou naprostou většinu ovladačů ssebou. To že nejsou na stránce výrobce HW neznamená že neexistují.
(bacha, to ještě neznamená že jsem příznivcem desítek…)

xiperio

Co se týče opotřebovanosti , ten PC je jako nový, málo používaný, je mi líto ho vyhodit. Kolik by stálo, kdybych tam koupil větší paměť? A pasovalo by to tam?

Hlada

Paměť je nevyměnitelná.

xiperio

A bude tam desítka fungovat? Co se týče paměti (není tam klasický pohyblivý HDD, ale jen jakýsi flash disk). A utáhnou to ostatní komponenty?

Hlada

Vykašli se na desítky. Kvůli nepodpoře ti to neběží pomaleji.
Jseš si jistý, že tam máš SSD disk? Ve specifikaci tam má být mechanický 2,5" 320 GB.

xiperio

Prosím, kde jste viděl, že je tam mechanický 2,5 320 GB. Nebo kde bych to našel? Děkuji