Je jídlo v čínských restauracích zdravé?

Na první pohled se mi zdá, že jídlo v činských restauracích musí být velmi zdravé: hodně zeleniny, maso nejčastěji kuřecí. Někde jsem však slyšel, že chodit často do čínských restaurací moc zdraví neprospívá.

Nejlepší odpověď
Lucka1985

Sice je tam hodně zeleniny, ale co ta hromada tuku??!

Další odpovědi
KarelN

Jídlo v čínských restauracích moc zdravé není. Je hodně kalorické, podstatně více než v ostatních typech restaurací.
Čínská kuchyně pro dochucování používá glutamát sodný, o kterém většina studií říká, že jeho požívání škodlivé není, ale objevují se i názory, že překračování doporučené denní dávky 3g může být škodlivé.
Z uvedených důvodů doporučuji čínské restaurace navštěvovat maximálně jednou týdně.

Krugerka

Myslím že zdravé rozhodně není..sem tam si sice zajdu na čínské jídlo..ale nějak to přehánět taky nebude nejlepší..

Tesss

v malém množství možná zdravé je, ale jestli sis všimnul většina jídla v čínských restauracích se připravuje smažením se spoustou tuku,.takže zdravé to opravdu moc není…

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.