nabocklisha

Nevíte, kde se dají v Praze sehnat čínské koláčky štěstí?

Jestli se to teda vůbec u nás někde dělá, já na ně ještě nikde nenarazila…

Odpovědi
dědapetr

Pravdě podobně restauracích čínských obyčejně to dávají k jídlu.A nebo Postup přípravy receptu Čínské koláčky štěstí:
Sušenky „Štěstí“, podle originálního receptu, obsahují malé ceduličky s milými průpovídkami (přáníčky).

Nejdříve si připravíme cedulky: napíšeme text v co nejmenším formátu a pak cedulku poskládáme jako harmoniku (zvrásníme) a odložíme na dosah ruky. Pro přípravu těsta si rozpustíme máslo v hrnci a odložíme bokem. Bílky lehce našleháme, ale dejme pozor, aby nám nevznikl tuhý sníh. Přimícháme špetku soli a moučkový cukr. Nakonec opatrně vmícháme mouku a rozpuštěné máslo. Ještě jednou krátce promícháme. Troubu předehřejeme na 180 °C. Z pečícího papíru vystřihneme 3 kolečka s 8-mi cm v průměru. Kolečka položíme na plech. Na každé poklademe vrchovatou lžičku těsta a uhladíme tak, aby sušenka měla velikost kolečka. Nepečme najednou více než 3 sušenky, protože sušenky „Štěstí“ se musejí tvarovat ještě horké – jinak by se polámaly! Pečeme asi 5 minut při střední teplotě, až okraje lehce zhnědnou. Sundáme z plechu, do středu položíme zvrásněné ceduličky a sušenky přeložíme do půlkruhu. Okraje pevně stiskneme a krátce ohneme přes okraj sklenice, aby sušenky získaly ohyb (viz obrázek). Necháme vychladit na mřížce. Čínské sušenky necháme sušit na vzduchu, až ztvrdnou. Teprve pak je uložíme do připravené dózy.

anonym

Ja bych si dosla na dobry obed do Ciny a tam by se zeptala, popripade od nich jich hned par odkoupila. 🙂 -iv-