Lgee

Je intenzita světla jiná?

Napr. Zda venku je světlo intenzivní jinak, a např. V obchodě zase jinak. Proste jestli se liší to jak je světlo intenzivní.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Samozřejmě. Intenzita osvětlení se mětí v jednotce lux (lx), což je světlení způsobené světelným tokem 1 lumen (lm) dopadajícím na plochu 1 m². Přirozené venkovní denní světlo se pohybuje v hodnotách zhruba od 3000 až do 100000 lx, pro čtení a psaní se uvádí potřebných okolo 750 lx, ale lidské oko dokáže rozlišit předměty již při osvětlení 10−5 lx ..

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Intenzita_os­v%C4%9Btlen%C3%AD

Další odpovědi
elkon

Samozřejmě, že se liší. Přírodní a umělé i jeho intenzita
Citace: „Různé frekvence světla vidíme jako barvy, od červeného světla s nejnižší frekvencí a nejdelší vlnovou délkou po fialové s nejvyšší frekvencí a nejkratší vlnovou délkou. Hned vedle viditelného světla se nachází ultrafialové (UV), směrem do kratších vlnových délek, a infračervené záření (IR), směrem do delších délek“.

aevul

Ano, budete to brát ve fyzice, cca v sedmé, osmé třídě ZŠ. Případně se to dá vygooglit za půl sekundy, navštívením prvního odkazu.

Drap

Samozřejmě že je jiná

Lgee

Pepa25 – a to denní světlo se v průběhu dne mění (jeho intenzita?) Jako že třeba v 13 hodin je 6000 a v 14 třeba 5500 apod?

Dochy

A taky podle toho jestli napadl sníh, jestli je jasná obloha, nebo zataženo. A kupodivu se také změní např. při zatmění Slunce Měsícem…
To ses ještě nikdy nepodíval z okna?