Rokio

Je horší patologický lhář, nebo člověk, který vnímá realitu zkresleně?

Je horší osoba, která lže snad ve všem, nebo osoba, která se snaží říkat pravdu, ale říká lež, protože vnímá realitu jinak, ale nemá bludy, ani halucinace.

Odpovědi
Drap

jiná odpověď

Nelze porovnávat neporovnatelné, bez znalosti obou osob. A horší v čem? Pro koho horší?

zjentek

jiná odpověď

Rokio, ty přeci víš, že při jistých formách autismu člověk vnímá realitu zkresleně, aniž má bludy či halucinace, ale…!…

Co je realita a co zkreslená realita?

Chci říci, že jako jediný můžeš „mít pravdu“, ale pro všechny tvé posluchače budeš lhářem. Tímto stavem se už ale trápili jiní ajnštajni, než jsme my dva! ;)

Kelt

jiná odpověď

A jak víš, že někdo vnímá realitu zaručeně správně? Co člověk, to jeho pohled s jeho názory a zkušenostmi. Například zaměstnanec – zaměstnavatel. Učitel a žák. Stejná situace, jiný pohled na situaci. A podle čeho můžeme hodnotit, zda někdo mluví pravdu, vybírá si, podle čeho hodnotit co je dobré a co špatné.

Muffz

jiná odpověď

Neptal jsi se na tohle už dřív?

Rokio

Muffz: Myslím, že ne. Nejsem si ame jistý.