Avatar uživatele
Rokio

Je horší alkoholismus, nebo mánie?

Při mánii jsou obdobné příznaky jako u člověka, který má problém s alkoholem. Ochlasta si ale ještě k tomu ničí fyzické zdraví, což u mánie neplatí.

Co myslíte, že je více škodlivé pro dotyčného a co pro okolí?

Zajímavá 0 před 19 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
df

jiný názor

Já mám lehčí formu erotománie. Dám si denně tři pivka a občas to prokládám štarmprlí. Dá se říct lehčí forma alkoholismu. A jsem spokojen. Nijak se to v průběhu času nezhoršuje. Rozdíl je v tom, že když chci pivo a štamprli vizouda, tak jednoduše si dám a je. Ale kdybych chtěl ukojit mé sexuální představy, tak narážím na mnoho překážek a většinou si musím nechat zajít chuť.
Co je lepší si musíš domyslet sám

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Disraeli

jiný názor

🙄

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

jiný názor

Ten dotaz je nesmyslný:

  1. copak si to někdo vybere, že bude maniak? Nebo alkoholik? Prostě jsou to nemoci.
  2. maniakální onemocnění je (relativně) snadno medikamentosně léčitelné. Relativně. Většinou do takového stavu pacient spadne, a „ani neví jak“. Alkoholismus je plíživý, pozvolný, ale celkově špatně léčitelný. Pokud se podchytí zavčasu, postačí nějaká antidepresiva (anxiolytika atp.) a psychotherapie, edukace, podpůrná terapie, kognitivně behaviorální therapie atp. Jenže, zavčasu se léčí jeden alkoholik ze sta tisíc. Většina se neléčí vůbec, a ten zbytek se léči, až je (svým způsobem) pozdě. Léčba alkoholismu je časově náročná, zdlouhavá, s velmi nejistým výsledkem. Velmi zjednodušeně řečeno obnáší relativně dlouhodobou hospitalisaci, psychotherapii, kognitivně behaviorální therapii, pracovní therapii (et alii), a k tomu antabusovou therapii (poměrně drastická therapie!), většinou nějaká anxiolytika a antidepresiva.
  3. maniakální stav může být fysicky nebezpečný, neboživot ohrožujícím stavem. Dojdou prášky na hlavu, maniakální pacient s hlavou si nevezme prášky na hlavu … Možností je!

Prostě nevím, co bych Ti měl na to víc říct, porovnáváš neporovnatelné. Má to stejnou logiku, jako se zeptat, co je lepší, jestli vyhrát milliardu, nebo si umejt ptáka a koule. Sakra, jak souvisí výhra milliardy a umytí ptáka a koulí? 😅🙈

Nebo je to podobné, jako bys se zeptal, co je lepší: jestli si uvařit nudle na červeno-bílo, nebo vytřít mámě chodbu. Nebo jestli je lepší se jít projít, nebo zastřelit souseda. 🙈🤪😅

Upravil/a: Filip84

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

jiný názor

Nehorší je srážka s blbcem. Tak se raději lidem vyhýbej.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

df: A tu erotomanii máš officiálně diagnostikovánu?

Avatar uživatele
df

Ne, je to moje domněnka😛

Avatar uživatele
Filip84

df: Ok. Pak je, spíše, mnohem pravděpodobné, že jsi naprosto v pořádku, protože sexuální potřeba, včetně sexuálních preferencí, je velmi silně individuální. Pathologickou se stává až tehdy, kdy při ní jde o zdraví, nebo o život.

Jenom, asi, nemáš vhodnou partnerku, no. 🤷‍♀️

Nový příspěvek