Rokio

Je herostratismus projev psychopatie, nebo se jedná o normální složku osobnosti?

Doufám, že se nejedná o příznak schizofreního rázu. Pokud bych onemocněl herostratismem, tak by mi jako psychiatr mohl zvýšit dávku antipsychotik, či předepsat nové léky na psychózu?

Odpovědi
zjentek

Jaxe to vezme. Když se půjdeš ptát přímo postižených, dozvíš se, že jde o normální složku. Ptej se těch kteří vládnou. Paleta je pestrá. Já jen vím, co je zbabělost. Všude tam, kde je zbabělost, je obvykle taky herostratovský čin 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

da ny

Každá chorobná, patologická touha (stát se slavným, za každou cenu),
je závadná i nebezpečná.
Často vede k deviantnímu chování.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Herostratis­mus

Filip84

Psychopatie není lékařský termín. Respektive je, ale obsoletní.

Herostratismus není lékařský termín, je to označení z populární psychologie, či běžného jazyku, nemá to číslo diagnosy = není to (samo o sobě) nemoc.

Tvé výplody jsou, jinak, absolutně zcestné.

S ohledem na tu skutečnost, že tu nikdo neznáme Tvůj chorobopis, poněkud není možné Ti odpovědět na to, jestli trpíš chorobnou potřebou vyniknout, jde-li o projev psychické nemoci, poruchy či úchylky, či-li nic. S tím se, laskavě, obrať na svého psychiatra! 🙄

elkon

To si nemůžeš najít sám, matláku? https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Herostratis­mus
Když můžeš otravovat zde, tak můžeš zrovna tak psát do vyhledávače.

df

anone
odeslat