Kuba K

Je francouzština těžký jazyk? Doporučili byste učit se francouzštinu jako samouk?

Je francouzština těžký jazyk? a doporučili bys jste ho učit jako samouk?

Odpovědi
annas

Těžký jazyk? Je to věc názoru., vyžaduje píli, cit na jazyka, možnost kontroly výslovnosti – ta je náročná atd.

Jak francoozštinu hodnotí lektor Ladislav Vorel

"Jedním z důvodů je např. rozšířený (a nesprávný) názor, že francouzština je natolik těžká, že se téměř nedá kvalitně naučit a pokud ano, stojí to neúměrné množství času, energie a trápení.

Ano, francouzština určitě není lehký jazyk a má svá velmi náročná specifika, ale svou náročnost a specifičnost má přece každý cizí jazyk, ne? Nad francouzštinou se opravdu dá zvítězit, jako nad každým jiným cizím jazykem, a její zvládnutí po mnoha stránkách člověka obohatí " atd.

https://www.ja­zykovy-koutek.cz/?p=10443

¨Zde se dovíte,, co pomůlže samoukovi pro výuku.

Najdete zkušenosti, dopourčení učebncie atd.

"Francouzština pro samouky… aneb jak jsem se začala učit francouzsky! !

http://lucysfi­nearts.blogspot­.com/2014/10/fran­couzstina-pro-samouky-aneb-jak-jsem.html

DoTazatel

Těžký je, ale klidně se ho uč (nic, co by se člověk nezvládl naučit a francouzština není až tak moc těžka. Kup si nějakou dobrou učebnici, pracovní sešit a jdi na to).
Každopádně je to nádherný jazyk a domluviš se s ním všude možně. ;)

Kelt

Je francouzština pro samouky, kde je text i s audionahrávkou. Francouzština je těžší než třeba italština nebo španělština, ale když si zvykneš na mluvenou francouzštinu a zjistíš, že se to čte jinak než píše. Přízvuk je na předposlední slabice, ale na to si zvykneš a možná se ti bude líbit více než angličtina. Taky jsou k dispozici knihy typu Francouzština za 24 hodin a jiné. A když se budeš učit denně, třeba 30 minut, tak uvidíš výsledky.

anonym

Z mé zkušenosti je to dost individuální. Co pro někoho je těžké se naučit, pro druhého to tak náročné není. Pro mě třeba ruština je oříšek, ale jsou tací, kterým nedává problém.

led

Písanú francúzštinu sa dokážete naučiť ľahko aj z kníh a novín, ale rozprávanie, to už chce počuť výslovnosť. Chce to počúvať rodených francúzov, počúvať rozhlas, filmy a počúvať a skúšať výslovnosť hoci tabletu, mobilu a čo najviac komunikovať.
Len prax dokáže naučIť.
Len si dajte pozor, aby ste neboli ako Tarzan, ktorý sa naučil čítať anglicky text a hovoriť francúzske slová. 🙂