Je forma prodeje podstrčením faktury/objednávky do schránky už za hranou, nebo jde o legální postup?

Nedávno jsem obdržel dopis od nakladatelství Verlag Dashöfer / PotravinyInfo.cz … upozorňuji, že jsem jim nedal svolení nakládat s mými osobními údaji a nic jsem od nich nikdy neobjednával.

V obálce byla podstrčena klasická faktura na hrozivou částku 8952 Kč s naléhavou splatností do 18. 10. 2019 (od obdržení pouhých 9 dní) vystavenou na mé jméno za jakési nevyžádané předplatné. Až kdesi vespod faktury bylo uvedeno sdělení, že to vlastně žádná faktura ani není, ale jde o objednávku nové služby a uhrazením té částky se teprve zavážu hradit ji i v dalších letech.

Takže vzhled faktury vlastně pro objednávku použili jen tak, aby měli lidé větší radost. Šmejdi… Je tato forma prodeje už za hranou, nebo jde o legální postup?

Je totiž naprosto zřejmé, že se při slepém rozesílání do schránkek včetně seniorů, tak dostanou ke spoustě „nedoborovolných předplatitelů“, kteří prostě jen zděšeni uhradí fakturu dřív, než se z hrozivé částky stane ještě hrozivější.

Přikládám sken jimi zaslané faktury: https://mega.nz/#F!dNpT3­SrL!A7zqhtxJpiS­taTfcbW1kwg?cMp­yCa7K

Tento dotaz je současně varováním pro ty, kterým by snad přišlo něco podobného, NEPLAŤTE !!! Eventuálně zvažte hlášení na ČOI či ÚOOU.

Nejlepší odpověď
ivzez

Jiná odpověď

Je to lumpárna.

Připomíná mi to tzv. katalogové a doménové podvody
(myslím, že budete vědět, co tím míním).

S praktikami Verlag Dashöfer jsem se setkala i v telemarketingu, kde
za „zvýhodněnou částku“ posílali k vyzkoušení různé publikace. V průběhu
hovoru někde nenápadně zaznělo, že jde o předplatné…

Já bych se obrátila na ČOI → nekalé obchodní praktiky
i na ÚOOÚ → zneužití osobních ůdajů.

(Ale já jsem na ně dost vysazená už kvůli tomu telemarketingu.)

Další odpovědi
briketka10

Jiná odpověď

Šmejdi, šmejdi a zas jenom šmejdi.
Hned mačkám a házím do odpadu.

Kepler

Jiná odpověď

Kontaktovat jistě můžeš, ale já bych se na to vy… Je to už dlouho známá metoda šmejdů, jak tahat z lidí peníze. Pokud jsi žádnou objednávku nepodepsal, nebo ji neudělal ji prostřednictvím e-mailu, ignoroval bych to a vztyčil jim prostředníček. Už mi takhle víckrát vnucovali zboží nebo pojištění apod. Jednou mi dokonce došla sada 6ti CD jak se učit anglicky. Mám ji doma, nikdy jsem ji neobjednal, nezaplatil a nepoužil. Nechceš! Zadarmo!

Mc Merkurion

Jiná odpověď

… je to zkurv***j podraz, jsou to šmejdi … nezákonost ,mne nezajímá, je totiž naprosto jasné, že se snaží v mezích zákona, na hraně legaltiy, lidi vojebat a pořipravit vo peníze, kdo je cílovou skupinou je snad jasný !!!

Drap

Je to nezákoné, kontaktuj ČOI

zjentek

Je to v pořádku, legální

…i když dosti odporné.

zjentek

Souhlas s ivzez- je to lumparna, toť k tomu vše.

Nevím, kde tě vyhrabali, ale… Mám tady takovou věc, jmenuje se Google a díky faktury jsem našel kontakt, takže teď můžu poslat taky podobný „překvápko“. (;(;(;

briketka10

Umíte si asi představit kolik lidí/ troubelínů tuhle
rádoby „fakturu“ zaplatilo a houby dostalo?

ivzez

Dashöfer to, co slíbí, posílá.
Jde ale o ty „prodejní praktiky“, ty mi u toho nakladatelství nesedí.

anonym

Snad obvykle posílají, ale ne v tomto případě … na faktuře je zmíněno online předplatné za 9 tisíc ročně 🙂 … jen online, dostanete jen přístupové údaje na nějaký web 🙂

ivzez

Zaujalo mne, že tu „fakturu“ posílají poštou a ne e-mailem. Takhle to mohou posílat i lidem, kteří internet nemají a nepoužívají…