Lucyfer

Je dražší benzín nebo nafta? Na kolik kiláků zhruba vystačí litr pohonné hmoty?

To bude asi záviset od toho, jaké má kdo auto, že…?

Odpovědi
Dochy

Běžné osobní automobily mívají spotřebu od 4,5 do 7 litrů na 100km (konkrétně můžeš najít na webu prodejců/výrobců. Ceny si můžeš ověřit na každé pumpě. Dogma, že je nafta levnější dávno padlo, teď se to tak různě střídá.

Rokio

https://www.tu­tut.cz/trevue/cla­nek/benzin-vs-nafta-vyhody-nevyhody-a-ktery-motor-vybrat
zdroj: tutut.cz

elkon

Nechce se mi věřit, že někdo položí takový dotaz. To zavání trollingem. Přeci nikdo nemůže být takový hlupák, aby to myslel vážně.

plavcik

Autor asi měl na mysli jestli je zjednodušeně řečeno levnější jezdit na benzín nebo naftu. Na to byla u benzínek taková tabulka, kde bylo uvedeno u každého paliva náklady na kilometr jízdy. Vždycky tam nejlevněji vycházelo lpg.