Kryšpín

Je dovoleno mít ve firmě společný záchod pro dámy i pány?

Ve školách dle nové hyg. normy na př. při rekonstrukci budou společné záchody z důvodů zvyšujících se počtů nebinárních dětí uvedené bude schváleno příští rok. Tolik zpráva Renáty Zajíčkové ODS.
Pokud ve firmě upravíme společný záchod ušetříme na údržbě el. energií i spotřebě vody, ovšem zda to neodporuje normě.

Odpovědi
Drap

Neni nikde nařízeno, že záchody mají být odděleny. To, že se ušetří na el energii a vodě je nesmysl.

Samtibalfars

Toaleta je hlavně podle počtu používaných osob. Tím že to zrušite se asi nevejdete do počtu. No jestli budeme mít v budoucnu i společné záchody tak si dámy užijí.

Hlavně bych se spíše držel zadady že co je funkční do toho se nemá vrtat.

zahradnicity

Pro mě je neuvěřitelné, že těsně po pandemii někdo navrhne jeden společný hajzlík pro všechny, ale co jste si zvolili za zástupce to tam máte. Až přijde v budoucnu nějaký virus s větší smrtností, tak dojde i na ty mrazáky od Flégra.

Filip84

Normy řeší hygienické náležitosti, rozměry, osvětlení, větrání, otápění a podobné věci, nebo to, kolik výseren musí připadat na kolik mírumilovných pracujících, neřeší to, že když máš „na dílně“ dvě kadibudky, že jedna musí být vyhrazena pro „Světlanu“, i když chodí uklízet jenom v pátek, a proto se všichni chlapi musí střídat na té druhé kadibudce. 🙄🤦🏽‍♀️

Rozdělení celého toho zařízení, jako celku, na pánské a dámské má, spíše, praktický charakter, protože u pánských záchodů se instalují pissoiry. Pokud mít pissoiry nebudeš a budeš mít pouze „kadibudky“, tak rozdělení podle pohlaví poněkud postrádá smyslu, tedy postrádá jiného, než kulturního.

A na to se nemusíš ptát, na to dojdeš logickou dedukcí: když máš „dílnu“, kde makají Ladin a Pepa, budeš budovat dámskou kadibudku jenom proto, kdyby se Ti, náhodou, přihlásila na posici asfaltér-isolatér „Nataša“? 🤷🏽‍♀️😃 Samozřejmě, že nebudeš, když je to samostatná kadibudka.

Kryšpín

Drap má to výhodu pokud dámy budou používat pisoáry tak je tam úspora vody jsou také již bezvodé. A dále jako gentlmen jí pomohu odstrojit i ustrojit.

petrph

Tedy, alespoň jak jsem se laicky podíval, je to tak " na pracovišti do pěti zaměstnanců lze mít jeden společný záchod, pak už musí být oddělené pro ženy a muže". Pokud by snad někdo počítal s tím že se ty předpisy. – jako na těch školách změní, tak ale je pro firmy jsou požadovány i další typy zařízení „.. Sanitárním zařízením pracoviště se rozumí šatna, umývárna, sprcha a záchod. ",, dále pak pomocná zařízení určená i pro odpočinek zaměstnanců (dejme tomu..“.. Prostory určené pro odpočinek těhotných a kojících zaměstnankyň musí umožňovat odpočinek vleže."..))
Takže pochybuju že jen na záchodech něco ušetříte.
A ono taky záleží na způsobu využití té budovy – jak se v jednom článku upozorňuje, na toalety můžou chodit klienti – tak aby ti z takové modernosti nebyli auf a neutekli vám..:-D

Neugebauer

Konečně správná odpověď! Na pracovišti, až na výjimku potvrzující pravidlo, musí být podle pohlaví odděleny WC, šatny, sprchy apod. Se změnou se v dohledné době nepočítá.