kurec

Je dobrý nápad si postavit počítač naproti oknu?

Jakože bych se díval do monitoru a za monitorem bych měl hned pak okno. Hlavně mi jde o to, jestli je to dobrý a bude pak na mě vidět dobře kamera, jestli to nebude přesvícený, ale tak o to se postarají žaluzie nebo rolety. To jestli na mě někdo bude čumět do okna, neberte v potaz.

Nejlepší odpověď
anonym

naopak je to tak správně (monitor a za ním máš vidět další zdroj světla ideálně okno) , kamera nebude přesvětlená, naopak její cmos senzor potřebuje dostatek světla aby nebyl obraz příliš tmavý či netrpěl zrnitostí. Díky tomuto umístění se ti nebude okno odrážet v lesklé ploše monotoru, což by se dělo kdybys jej měl za zády. Kdybys měl okno za zády na web kameře by tvůj obličej nebyl vidět prakticky vůbec, jen černá silueta.

Další odpovědi
dubraro

Je to v pořádku. Jen bys měl mít možnost množství světla z okna regulovat, např žaluziemi. Mohlo by být tak silné, že bys špatně viděl na monitor.

Dochy

Spíš se doporučuje okno bokem… Okno za monitorem – pokud nemáš dobré žaluzie nebo podobné řešení můžeš kvůli světlu z okna blbě vidět na monitor (vlastně Tě venkovní světlo může oslňovat). A zas mít celej den zabedněné okno kvůli tomu abys viděl na monitor myslím také není to pravé. Pokud je okno z boku, nemělo by Ti dělat odlesky na monitoru a ani by Tě nemělo přímo ovlivňovat protože ho pak budeš mít mimo hlavní oblast vidění… Zároveň si pak mohou oči chvilku odpočinout třeba pozorováním přírody (no to asi na sídlišti bude horší) za oknem…

A bacha, máš trochu zmatečný dotaz… „postavit naproti okna“ a „okno za monitorem“ jsou dvě naprosto různé kombinace (a obě ne zcela šťastné)

zjentek

Já to tak mám a nestěžuju si. Pro oko je to lepší, než když jsem kdysi civěl okolo monitoru do zdi. Teď si třeba v zimě pustím nějakej online videopřenos z kamery namířený na krmítka pro ptáčky a okolo monitoru za oknem mi lítaj taky ptáčci, protože tam mám taky krmíka, no prostě paráda, je to lepší naproti okna..

marci1

Údajně to není vhodné umístění.
„Stůl, na kterém je postavený monitor počítače, nesmí stát rovnoběžně s oknem. Pokud je umístěn proti oknu, velká světlá plocha působí rušivým dojmem a odvádí pozornost od monitoru. Ten je navíc méně kontrastní, což způsobuje jen další namáhání očí. Pokud byste naopak seděli zády k oknu, dopadající světlo a odlesky činí monitor takřka nečitelným.“ 🙂
Zdroj: https://techn­et.idnes.cz/jak-prezit-praci-s-pocitacem-8211-stul-spravne-sezeni-a-monitor-ptj-/sw_internet.as­px?c=A040217_5252168_sw_­internet

Lgee

Kamera vidí i když ses v úplné tmě