simonka

Je dobře spočítána výplatní páska?

V kolonce jiné náklady jsou příplatky za so,ne, noc + 12 hod státní svátek, snad i nějaká odměna.
Zaměstnavatel toto nezahrnuje do příslušných kolonek k tomu určených a proto hrubá mzda pouze základ.

Odpovědi
autacek

Popravdě, nemůžu se dopočítat zdravotního pojištění, které by mělo být vyšší a marně přemýšlím, v čem by v tomto případě mohl být zakopán pes.

Tak že bych to viděl tak, že se zaměstnavatelem máte účelově uzavřeno více pracovních smluv, resp. + dohod o provedení práce, na výplatní pásce máte sečteno vše dohromady, příjem z dohody správně nevstupuje do výpočtu pro zdravotní pojištění, ale pro sociální se musí všechny příjmy sečíst. Samostatnou kapitolou jsou pak nedaněné náhrady (patrně pracovní pomůcky, ošatné, cestovné a pod.), pod kterými jak tvrdíte zaměstnavatel skrývá příplatek za práci ve svátky, atd., což určitě správně není).

Nevymyslet toto „šméčko“ náhodou agent B.? Ono to totiž legální není, byť se to formálně může zdát být v pořádku.

ivzez

Auťáček má pravdu, zdravotní pojištění by z této mzdy mělo
být vyšší za Vás (641 Kč) i za zaměstnavatele (1.281 Kč).

Zdá se, že jde o kombinaci pracovní smlouvy a DPP:
HPP → 82 hodin (7.045 Kč)
DPP → 83 hodin (7.178 Kč)

Simonko, podle mne byste na toto (místo příplatků „jiné náklady“) neměla přistupovat. Přijde-li se při kontrole na podvod, těžko prokážete, že jste
o zaměstnavatelově podvodu nevěděla. (Ani DPP na stejný druh práce, kterou zaměstnavatel nemohl uzavřít bez Vašeho souhlasu, není v pořádku.)

Měla byste trvat na správném zúčtování mzdy, včetně všech příplatků.

ivzez

Kdo je agent B.?

autacek

Agent Bureš, ten co je dnes stíhan za účelovku s dotacemi na Čapí hnízdo.

Drap

Nižší zdravotní pojištění je dáno tím, že se uplatňuje sleva. Zaměstnanec pobírá ID.

ivzez

Skutečnost, že za zaměstnance hradí zdravotní pojištění i stát,
by se promítla v případě nižší, mzdy. Zaměstnavatel by v případě,
že by zaměstnanec měl nižší mzdu než minimální, nebyl povinen dopočíst zdravotní pojištění.

A projevilo by se to jen u zaměstnance, protože
se zaměstnavatel na doplacení rozdílu nepodílí.

simonka

Děkuji, několikrát jsme upozorňovali, že se nám takto výpl. páska nelíbí, ale zaměstnavatel si dělá co chce, nemůžeme ze zdravotních důvodů přijít o práci a běda, jak se ozvete, okamžitě končíme.
mám pracovní smlouvu + DPP, ale každá má jinou hlavičku, jiné IČ a DIČ
Pracuji u bezpečnostní agentury ( třeba xxx ), tato hlavní agentura má dalších 7 agentur menších (třeba yyy – ta zaměstnává zaměstnance s ID, další agentura zzz – ta zaměstnává pouze starobní důchodce, další agentura ccc – ta zaměstnává zaměstnance bez ID) atd.
Pracovní smlouvu na HPP mám u agentury – yyy zaměstnanci s ID
DPP mám na agenturu xxx – hlavní agentura (pod jinou hlavičkou)
Jedná se cca o 20 lidí, kteří si stěžují na praktiky agentury
prostě nás škubou kde se dá a není nikde žádného dovolání.
Nyní jsme všichni podali písemnou stížnost přímo na vedení, tak uvidíme. Ještě jednou děkuji.

autacek

To v tomto případě nehraje myslím si žádný vliv.