pn65

Je dobré posílat svoji výplatu na účet příbuzného kvůli exekuci?

Příbuzným myslím matku, né manželku.

Funguje to? je to dobré řešení?

Nejlepší odpověď
gecco

Je to blbej nápad…

  1. hrozí, že tebe a tvou matku bude exekutor žalovat za poškozování věřitele (a velmi pravděpodobně by uspěl)
  2. také je možné, že by exekutor podal tzv. poddlužnickou žalobu, jíž by se domáhal vyplacení ´tvůch´ peněz z účtu matky
  3. také by ses mohl dočkat obvinění z trestného činu maření úředního rozhodnutí

Ale hlavně – sumu na uspokojení exekuce ti bude strhávat přímo zaměstnavatel – takže nechápu, co bys použitím cizího účtu vlastně získal.

Další odpovědi
Lamalam

Lepším řešením by asi bylo dluhy co nejdříve splatit. Ale to je jenom můj dojem.

ReHu

Pokud máte dobré vztahy, pak to je průchodné. Ale asi ne extra dobré.

Hlada

Člověk, který takto uvažuje, by měl požádat svého psychiatra o potvrzení o nezpůsobilosti k finančním operacím a ustanovit si opatrovníka.

Drap

Je to výborné řešení. Musíš však počítat s tím, že bude zabaven majetek i matce.

postcd

dobré to není, proč? protože je to pravděpodobně nezákonné a mohl bys tím poškodit i toho kdo by ti tuto službu převádění výplat poskytoval