OptieX

Je datum otevření zprávy do datovky vždy přednější, než datum na doslaném dokumentu/zprá­vy(vyjma doručením fikcí)?

Kontrétně se jedná o doslanou reakci od ČSSZ,
na námitku ohledně ustanovéní Invdůchodu.
Termín na reakci dva týdny, samotná zpráva otevřena týden poté…

Nejlepší odpověď
ivzez

Měla jsem dojem, že za datum přijetí datové zprávy se považuje datum prvního přihlášení do datové schránky po doručení zprávy bez ohledu na to, jestli majitel schránky zprávu ten den otevřel.

Další odpovědi
elkon

Česky by to nešlo?

xiperio

Je to jako u dopisu.Od data doručení (přečtení) začíná běžet lhůta.

Herjulfson

Pokud jsem pochopil otázku správně, tak podstatné je, kdy se přihlásíte do datové schránky (převezmete zásilku). Samozřejmě zde hraje roli i to pokud se přihlásíte třeba až po měsíci co Vám byla zpráva zaslána (pak by platila fikce doručení a bylo by po lhůtě). Jinak fikce doručení platí po deseti dnech. Pokud se tedy do schránky neřihlásíte do deseti dnů, začíná jedenáctý den plynou případná lhůta uvedená v zaslaném dokumentu. Samotné datum na zaslaném dokumentu není důležité – lhůta plyne od doručení.