mistrgrillu

Je člověk na 1letém zkráceném studiu student, nebo ne?

Díky předem za smyslupný odpovědi. Potřeboval bych vědět, jak to je se statusem studenta. V moment, kdy jsem rok pracoval od 1. září 2019 až do nynějšího 29. srpna, jestli budu na zkráceném 1letém studiu, na které nastupuju 1. září moci opětovně využívat studentské slevy (je mi do 26 let) a hlavně jestli za mě bude opětovně placeno zdravotní pojištění. Je to zkrácené jednoleté studium zakončené vyučním listem a nikde se nemužu přímočaře dohledat odpovědi, jestli je člověk i na zkráceném student, nebo ne, nebo jak to je. Dikec za odpovědi

Odpovědi
da ny

Bohužel jste neuvedl přesný typ studia.
Výuční list – tedy SŠ, bez maturity?
Pokud by šlo o VOŠ. VŠ, to bych věděla s jistotou.
Informujte se na krajském úřadu, odbor školství.
Tuto informaci by měla poskytnout i škola.
Pokud byste získal statut studenta, jste povinen odevzdat potvrzení o studiu
své ZP. Pojistné bude hrazeno státem
Zdá se, že jste studium přerušil. Pokud v něm „jen“ pokračujete, měl by platit
režim, který byl před přerušením studia.
Osobně se domnívám, že byste měl mít statut studenta.

mistrgrillu

Typ studia je uveden 1 -leté zkrácené je vždy s vyučním listem takže SŠ s vyučním listem a studium nebylo přerušené ale ukončené protože sem minulý rok odmaturoval

da ny

Poptejte se ve škole., případně na KÚ.
Ze zkušeností vím, že se to týká studia po maturitě na VŠ, některých „ročních“ jazykových školách, ekonomického směru apod.
Mívají to u studia uvedeno, např.:
https://amigas­.cz/pomaturit­ni-studium/status-studenta/

https://www.em­.muni.cz/studen­t/10302-status-studenta-kdy-ho-mate-a-jake-z-nej-plynou-vyhody