Sarrow

Je člověk jediným tvorem na světě, který se trápí vlastní smrtelností?

Nejlepší odpověď
marci1

Většinový názor je, že pouze člověk si uvědomuje vlastní smrtelnost po celý svůj dospělý život. Zvíře si svoji smrtelnost neuvědomuje. Setká se s ní až bezprostředně před jejím příchodem. Ale proč bychom se jí měli vlastně trápit? Čeká nás to bez výjimky všechny a můžeme si představovat cokoliv, třeba i nesmrtelnost duše. 🙂

Další odpovědi
mosoj

No séře mně to, ale že bych se tím trápil. Nakonec toho má člověk stejně plné kecky.

Kepler

Pravděpodobně ano, ale do hlav zvířat, byť inteligentních, nevidíme. Smrt je přirozenou součástí života a starý člověk, který se s tím už smířil, se už smrtí netrápí. Jisté je, že člověk je jediný tvor na světě, který se umí smát, ačkoliv k tomu má nejméně důvodů (citát klasika).

dubraro

Existují hypotézy, že vyšší primáti truchlí za mrtvé a uvědomují si svou smrtelnost.

Dismas

Duše je nesmrtelná a smrti těla se nebojím. I když je pravda, že jsem ještě mladý.

lota

Asi ano, možná o tom některá zvířata nějak vědí, ale určitě se tím netrápí jako člověk. To nevylučuje truchlení za blízké (u zvířat).