Gestas

Je chemik-důchodce stále chemikem?

Představme si profesora chemie na gymnáziu. Bezesporu je chemikem. Když odejde do důchodu, přestane být profesorem, ale zůstane chemikem?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… za a) na gymplu se jen zve profesorem …
… za b) chemikem byl, je a bude …

Další odpovědi
Kepler

V podstatě zůstane chemikem, obecné znalosti a myšlení chemika mu zůstane, ale konkrétní vědomosti se zapomínají a novým se neučí.

marci1

Stává se chemikem v.v. 🙂

Kelt

Nemusí se jednat jenom o učitele. Jako chemik může být označen pracovník , v práci vykonává funkci chemika a to je hodně profesí v mnoha závodech a když odejde do důchodu, je pořád chemik, stejně tak lékař a podobně.

Emefej

Stane se emeritním chemikem.