žolik

Jak vnímate v dnešní době Armádu české republiky,já dobře,jaké máte skušenosti.

Nejlepší odpověď
anonym

Jak patrno, osobní zkušenost má asi málokdo.
Já ano, při záplavách na liberecku, a to ryze pozitivní.
Jiná věc je hospodaření na MO, což se má údajně v dohledné domě změnit (zatím parlament schválil přímé nákupy voj. techniky).
Mimochodem naše chemiky a vojenské nemocnice na misích hodnotí jako špičkové i v rámci NATO.
A ostatně členství v NATO by mělo předejít opakování Mnichova a dnes i riziku expanzivních tendencí Ruska a pozůstatku jeho pohledu na nás jako bývalý majetek (a téměř koloniální přístup).

Další odpovědi
arygnoc

vůbec se o armádu nezajímam.

Naše bojová síla je tak malá a bezvýznamná, že i kdyby na nás někdo zaútočil, tak to dopadne jak v roce 1939 – všichni se na nás vyse*ou a opět budeme (jako již mnohokrát v minulosti) švejkovat.

dědapetr

Naše armáda je díra na finance.

Terryle

Díra na prachy to je, ale co dneska není :o/ A u tý armády aspoň je pořád vidět jakejs takejs smysl. Já ji beru kupodivu celkem vlastenecky – vždycky mě jaksi potěší, když čtu zprávy o takovým provinčním rekonstrukčním týmu nebo o českejch polních nemocnicích, co pomáhají někde v Afghánistánu nebo Iráku. Naši specialisti obecně patří ke světový špičce. Byla by škoda tyhle aktivity zabít tím, že se armáda zruší úplně. Nehledě na to, že se svou láskou k letadlům prostě mám iracionální slabost pro tu létající část vojska – vzduch je naše moře, teda kéž by byl.
No a samozřejmě armáda je nezbytná i pro případ živelních pohrom – povodně a podobně.

Ale co se obrany týče, má Arygnoc samozřejmě 100% pravdu, jsme moc malí na to, abychom se ubránili sami. Těžko s tím co dělat.