Pedros

Může být cenzura záměrným zkreslením informace?

Odpovědi
Filip84

Censura je censura. Je nějak podstatné, je-li zároveň dezinformací, nebo třeba doleva? 🙄

Je-li informace zcensurována tak, že výsledná informace poskytuje zcela odlišný závěr, pak je taková informace, v příčině censury, dezinformací.

Na to se ale nemusíš ptát, na to lze, poněkud, dojít logickou dedukcí. 🙄🙄

K moderovanému dotazu:

Jakákoli úprava informace může být záměrná, způsobená kognitivním zkreslením, nedostatečným intellektem, užitím alkoholu, či jiné návykové či psychotropní látky, způsobena Dunning – Krugerovým efektem, etc. etc. etc.

Proč by nemohla? Na to se, přeci, není potřeba ptát, je to logický závěr.

Ametyst

Samozřejmě, to je snad i účel: zkreslit nebo zamlčet. Jsem obětí cenzury až tak, že jsem nikdy nebyla schopná se učit dějepis. Kdo ví, jak to bylo v minulosti, když nám cenzurují i to, co vidíme na vlastní oči! 🙂

plebs

Pedros záleží zda je to pravda obecná nebo se zárukou.

Pedros

Díky, rozumím. Já jenom když ministr vnitra poradil vypnout dezinformační weby, tak jsem vypnul ČT 24,která nemá problém, co říká ale v tom co neříká.

Filip84

Tak do toho nečum, problém vyřešen, harmonie obnovena. Já jsem televisor zrušil v roce 2005, beztak v něm bylo akorát tak hovno. 🤷‍♀️

Pepa25

Komentář moc nedává smysl: nikdo nemůže říkat „všechno“.