Lgee

Je bůh nesmrtelný?

Nebo ho lze zabít?

Nejlepší odpověď
Rokio

Křesťanský Bůh nesmrtelný je. Je to jedna z jeho vlastnosti. Bůh, kterého uznávají křesťané, židé a muslimové, je věčný, což by šlo chápat jako nesmrtelnost.

Jiní bohové mohou být smrtelní. Severští bohové například stárnou, takže by teoreticky mohli umřít na sešlost věkem. Bohové ve hře God of war byli zabiti postavou, za kterou hrajete. Z toho plyne, že v některých dílech (knihy, filmy, hry atd.) mohou zemřít.

Další odpovědi
elkon

Když jej najdeš, tak to klidně zkus.

Jiří Bohumil

Zdejší _Bůh_ určitě ne. Pokud se ptáš na něj. 🙂
Ale podle malého b se ptáš asi na „pána Boha“ v církevním chápání.
Ten, dle bible, teoreticky jako strůjce „všehomíra“, pokud tedy existuje ( o čemž já osobně pochybuji) nesmrtelný je. Stejně jako víra věřících v něj.

_Bůh_

Jiří Bohumil: Nejdřív si kup příjmení a potom mluv. 😉

OmylCZ

Každý jde zabít takže i všichni bohové ať už křesťanský, židovský,islám­ský,mormonský nebo třeba hinduističtí

OmylCZ

Každý jde zabít