Rokio

Je Bůh nekritický (zajímá mě pohled ateistů na tuto entitu)?

Bůh je považován za dokonalého. Kterékoliv pochybnosti vůči němu jsou nepřípustné. Věřící člověk, který pochybuje o Ježíši Kristu, což je pravé jméno křesťanského boha, skončí v pekle, tzv. bude věčně odloučen od Boha.

Naproti tomu satan ví, že je špatný. Jedná se o démona vzteku.

Jak se díváte na tuto problematiku, ateisti?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
cochee

jiná odpověď

Ateista žádný pohled na tuto entitu (btw ani jeho anti-entitu) nemá a nezajímá ho tato problematika, protože se nebude zabývat vlastnostmi něčeho, co neexistuje.

Další odpovědi
Vojtěch15

ne

Jsem sice křesťan, ale Bůh není nekritický. Jelikož je Bůh dokonalý, tak i přes jakoukoliv kritičnost na něm nelze najít chybu.
Satan neví, že je zlý. Satan chtěl mít stejné pravomocně jako Bůh. Zradil Boha a získává moc v podobě lidských duší.

elkon

jiná odpověď

Asi nevíš kdo je ateista, jinak bys tohle nevyslovil.

Otazník123

jiná odpověď

Zabývat se touto problematikou mi přijde jako naprostá ztráta času, stejně tak jako zabývat se a zkoumat vlastnosti kterékoliv jiné vymyšlené pohádkové bytosti, např. z knížek nebo televize. A zrovna bůh a satan jsou z pěkně nudné a nezáživné pohádky. Co takhle probrat vlastnosti třeba Kocoura v botách nebo Harryho Pottera?

led

jiná odpověď

Boh verí v seba a kedže je dokonalý, sebakritiku nepotrebuje.

PS. Rokio „…o Ježíši Kristu, což je pravé jméno křesťanského boha“ mýlite sa Ježiš nie je Boh, je to Syn Boží Spomeňte si na jeho slová (Lukáš 23,46) „Otče, do Tvojich rúk kladiem svojho ducha!“

Kelt

jiná odpověď

Bůh je vzor dokonalosti, a nelze ho kritizovat, hodnotit. I když z hlíny stvořil člověka k obrazu svému, tak není jako člověk a člověk ho nemůže hodnotit, protože to nedokáže. Protože člověk používá slova a výrazy a chápe jako lidé a ne jako Bůh. Obraz v zrcadle a ten před zrcadlem , to jsou dvě odlišné věci.

Roman71

Rokio, jen pro upřesnění.. (nejen) Jan píše o Ježíši Kristu zcela jasně:

„To Slovo se stalo tělem
a přebývalo mezi námi.
Spatřili jsme jeho slávu,
slávu, jakou má od Otce jednorozený Syn,
plný milosti a pravdy.“ (zdroj: Jan 1:14 – Bible21)

Ježíš není sám sobě Otcem – Bohem, je Božím Synem. Takže Boží jméno prokazatelně není Ježíš Kristus. Zkuste se podívat do některé starší Bible, například Bible Krále Jakuba (vydáno v roce 1611) Žalm 83:18 😉