mzm

Je BIO okurka zabalená v plastu* ještě BIO?

  • smršťovací obal smrštěný nahřátím

Nejlepší odpověď
Kepler

Předpokládám, že ta smršťovací fólie je schválená pro potravinářské použití, takže závadná není. O tom, zda okurka je BIO rozhoduje fakt, jak byla vypěstována.

Další odpovědi
tonda0699

NE! potom co se okurka dotkne plastu jsou na ni přeneseny nebezpečné karcinogeny, které jsou obsaženy v plastu. Rozhodně okurku nejezte!

Radius

Podobně, když se zeptám: Pokud mám čistou zdravou minerálku a naleju si ji do láhve z polypropylenu a pak z ní vypiju, nestane se mi nic?
NESTANE, protože polypropylen je materiál, z kterého se neuvolňují žádné škodlivé látky, vyrábějí se z něho zdravé láhve (na pití), krabičky na svačiny pro děti, byť to slovo polypropylen zní špatně a člověka hned napadne, že to přece musí tělu škodit

https://www.zdra­valahev.cz/vy­hody.htm