taku1

Je bezpečné používat Windows XP po ukončení oficiální podpory.

Četl jsem, že byla ukončena oficiální podpora Windows XP, je bezpečné je používat nebo bych měl přejít na Windows 7?

Nejlepší odpověď
mosoj

Mám XP a zrovna nyní se mi nabízí aktualizace. Přecházet na W 7 nebudu,nemám jakýkoliv důvod. Až s koupí nového počítače.

Další odpovědi
PostApMan

Nebudu tady básnit o tom jak o moc jsou Windows 7 bezepečnější, stabilnější, výkonnější apod. Ale i po tom co se po internetu rozmohlo, že Microsoft ruší podporu Windows XP, tak to není až tak pravda. Pouze už nebudou vycházet Service Packy a Windows XP se už nebudou prodávat. Ale Aktualizace zabezpečení budou nadále fungovat – teoreticky neomezeně dlouho. Takže pokud Vám Win XP vyhovují a nechcete investovat a zvykat si na nový systém, můžete u XP zůstat jak dlouho chcete a budete mít počítač dostatečně zabezpečen a stabilní. (pokud počítáte nějakou FireWall a Antivirem navíc)

PS.: Ale osobně doporučju, pokud máte nějaký ten peníz navíc, nebo znáte jisté pochybné warez způsoby, tak doporučuji přejít na Windows 7.

bukaj

XP SP3 mají podporu do roku 2014.

Ukončena byla pouze podpora XP SP2. Pokud máte SP2 a nižší (jak to zjistit: http://jdem.cz/dhkz5 ), nainstalujte si prostě SP3. Je to zdarma a za hodinku máte hotovo. Stažení SP3: http://jdem.cz/grxx8

Zdroj: http://jdem.cz/grxx8

miixal

xp jsou podle mě už na nic :), co jsem si pořidíl win7, tak neměnit ne! neměnit! officiální podpora? myslim, že záleží na tom jakýho typu na tom máš programy, soubory (myslim typu jako legálního, nelegálního :)