Bezradná

Co říkáte na zrušení Windows xp?

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

Tak ono to přesně není zrušení ale už nebude poskytována podpora v podobě záplat, aktualizací apod. Systém ti normálně pojede i nadále ale postupem času bude asi víc a víc zranitelnější…a co na to říkám? Nic, svět jde dál, jsou tu nové systémy a jednoduše: Přizpůsob se nebo zhyň )))

Další odpovědi
eso

Zadne zruseni windows XP se nekona. Konci pouze oficialni podpora. Pro ty, kteri ho maji ilegalne, se nic nemeni. Pro ty, kteri ho koupili to znamena, ze uz se jim nebude zpomalovat system instalacema ruznych zbytecnych aktualizaci. Kazdopadne XP pofrci jeste mnooooho let. Aspon na starych PC
Doplňuji:
Pro Hamona – neschvaluji. Pro cloveka, ktery to pouziva leta, je treba starsi a nechce se ucit nic noveho, hardware mu na to nestaci, muze nadale vesele provozovat XP

www

Můj letitý PC pojede s XP jak dlouho, pokud sám neklekne a systém XP již nebudu potřebovat, protože new stroj zvládne 7.
Výrobce ale chápu.

led

Je to normálny obchod.
Čo je staré končí, aj záruka má určitú životnosť. Priemerná životnosť počítača je 5 rokov.
Mikrosoft zdarma robil opravy a doplnenia pre XP celých 13 rokov, to je viac než životnosť 2 generácií počítačov, čo nie sú malé peniaze bez návratnosti. Ak pozriete spätne tak, každý druhý útorok v mesiaci bolo v priemere 10 updatov a opráv, na ktorých pracovalo množstvo programátorov, ktorí mohli pracovať na iných programoch.
Je prirodzené, keď po XP sú už ďalšie 2 nové verzie 7 a 8, potrebuje svoju vývojovú software divíziu na tieto verzie a prípravu novej Windows 9.

Hamon

Je to rozumné. Jestli máš odpovídající HW a potřebnou licenci, naprosto souhlasím, abys instalaci XP zrušila a nainstalovala něco novějšího.
Doplňuji:
eso: souhlasit nemusíš. Nicméně já to nenutím ani nedoporučuji, jen schvaluji.

ivzez

Zrušení podpory Windows XP (stejně jako u starších verzí) považuji za nekorektní jednání vůči zákazníkům, kteří Microsoftu zaplatili za doživotní licenci OS.

Je jasné, že jde vývoj dál. Ale ne každý potřebuje kupovat nové počítače,
na nichž by běžel nevější systém.

Takže já budu XPčka používat, dokud pod nimi bude fungovat další software,
pak pravděpodobně přejdu na některou linuxovou distribuci.

Lamalam

Neříkám nic, protože se rušit nebudou a protože používám jiný operační systém.

mata_CZ

Je to blbý.Spoustu her na to bylo a teď tam chytneš ještě vir! Microsoft je dobrý ale tohle fakt nesnášim.

arygnoc

staručké dobré xp – podporované strojmi, ktoré majú dlhšiu výdrž ako záručná doba, výkonní deduškovia, ktoré schovajú i modernejšie stroje do vrecka.

pobežia ešte dlho, kým mašinky budú prežívať, pretože autori okien si neuvedomujú, že keď si aj chcem kúpiť novší sw, na staršie stroje niesú drivery (a to už ani na w7).

používam niekoľko nb, každý s iným os (w7, xp, linux + stolový w7), osmičkám sa bránim, nepáči sa mi metro (nemám dotykové displeje a ani oi nich netúžim, nepotrebujem ich – viac na pc tvorím, ako som užívateľ, teda hlavným nástrojom je klávesnica) a na xp proste nemôžem dopustiť – a to včítane starých hier.

takže pokiaľ pôjdu, pôjdu (ešte mám doma starý nb – 750 MB HDD, W3.1, stál 80.000 Kčs, a funguje – pamätám ako som potom nechcel prejsť z w98 na w2000 a NT, oslovili ma až xp).
ich vlastníctvo a udržiavanie v chode pokladám za plus – už iba z nostalgického pocitu hrania starého doomu a pod.

z obchodného hľadiska je to samozrejmý ťah – treba nový hw, nový sw, staré hry sú vám nanič, staré office takisto, proste všetko musíte kupovať znova.

z hľadiska užívateľa sa jedná o jasné zneužívanie (takmer) monopolu na os, vyťahovanie peňazá kaťdých pár rokov z vrecka.

niečo o šetrení životného prostredia (prečo nepoužívať starší nb, pc, keď vyhovuje) sa míňa potreboiu zarobiť.

jednoznačne komerčný ťah – i keď dlho dopredu avizovaný.

ako hovorím, keď potrebujem, kupujem (nový) stroj s w7.
ale ani tie nemajú na xp.

takže osobne ich neposúvam do záhrobia, naopak, budem si ich hýčkať.

led

Mám ešte odložené inštalačky od DOS 5, a 6, BASIC, Windows 3.1, cez 11, 95,98 milenium, 2000, NT, vista
Je zaujímavé porovnávať aj spôsob a filozofiu práce na týchto programoch. Tí starší si možno ešte pamätajú, ako sme sa tešili z každého ušetreného kB v programe, teraz sa tou pamäťou mrhá v MB. A to nehovorím o kráse strojového programovania v starých „predhistoric­kých“ časoch

arygnoc

veru veru.

a pmd?
a sinclair?

keď som dostal v práci prvý 286 (neuveriteľných 980 MB HDD) a sadu 10 floppy grátis, to bolo radosti!

a k tomu kancelársky balík 602.

;)

ach jo, kde tie časy sú.