jirka21kufr

Kolik dní zbývá do ukončení Windows XP ?

Vím, že podpora Windows XP končí 8. dubna, ale když si otevřu stránku Microsoftu, tak tam píšou, že do ukončení podpory zbývá 22 dní. Ale do 8.dubna zbývá více dní. To chce Microsoft zastrašit lidi, aby rychle přešli na windows 7?

Nejlepší odpověď
anonym

Prosím tě – nevyšiluj pořád s „ukončením WinXP“ – WinXP nekončí!
Končí jen vývoj dalších patchů (záplat), vyjma bezpečnostních (ty končí až v 14.07.2015) – takže se vlastně vůbec nic neděje!
___
Skoro mi připadá, že jsi agent MS, který se snaží šířit paniku a děs.
;-D
Ještě jednou – nic se neděje – klidně WinXP používej dál a pokud budeš mít instalovaný antivir a budeš dodržovat aspoň základní zásady rozumného chování (na netu), budeš naprosto v bezpečí ty i tvůj počítač…
😉

Další odpovědi
houbín

Podpora opravdu končí 8.dubna 2014.

Pokud jsi s Windows XP spokojený, nemusíš přecházet na novější verze. Spousta lidí má pořád XP a nechce přejít na novější. A Microsoft se snaží zvýšit zisky tak, že je postraší.

anonym

Podívejte se na to trochu selským rozumem. Microsoft potřebuje vydělávat, tak vám potřebuje prodávat windows stále dokola, pokud možnost pravidelně a pokud možno bez zásadních vylepšení jako to dělá doposud. Proto čas od času straší své uživatele a snaží je donutit koupit novou verzi i když oni sami ji vlastně nepotřebují nebo přímo nechtějí. Právě k tomu používají termín ukončení podpory (nevím kolkrát za život jste volal na helplinku microsoftu:-) který termín samozřejmě hrnou před sebou jako béda trávníček ukončení kola slev 🙂 protože je to především marketingový nástroj a nic jiného …

I pokud nadále budete používat windows XP velmi pravděpodobně se nesetkáte s žádnou výjímečnou hrozbou, používáte jistě antivir (třeba avast) ten o XP bude samozřejmě pečovat i nadále. Takže nemusíte mít obavy, klidně zůstaňte další roky u XP, není to problém, jen vás za to nebude mít microsoft rád protože od vás chce něco zcela jiného než jen pouhou dlouholetou spokojenost s jejich produktem :)
Doplňuji:
paradoxní na tom je snad už jen skutečnost, že hackeři se dávno zaměřili na uživatele jiných systémů než XP (tedy spíše windows 7 a 8) protože tam dnes najdou masy uživatelů a řadu nových možností jak je obelstít a ošidit 🙂 proto paradoxně budou uživatelé XP vlastně čímdál tím více v bezpečí :D