Inquirer

Je bezpečné jíst salátové okurky i se slupkou, pouze omyté?

Jestli slupka neobsahuje něco škodlivého, nebo dokonce toxického.

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud nejsou okurky napadané třeba hnilobou, je naopak slupka velmi zdraví prospěšná – kromě většího množství vlákniny (vůči ´dužině´) obsahuje i velké množství vitamínu C…
😉

Další odpovědi
briketka10

Jím všechny salátovky i se slupkou.
Vydrhnu je pod tekoucí vodou.
Ze zahrádky jsem jedla málokdy,
ale rozdíl moc nerozeznám.

marci1

Loupala bych kupované salátové okurky, zvláště skleníkové, tedy hladké hadovky, které se zpravidla intenzivně stříkají. Domácí neošetřené okurky postačí omýt, slupka navíc obsahuje množství chlorofylu i vitaminů C. 🙂
http://www.ty­den.cz/rubriky/zdra­vi/zdravi/kte­rou-zeleninu-ne-loupat-a-dalsi-biomyty_275577.html

Emefej

Slupka okurek, i přes svou hořkost, žádné toxické látky neobsahuje.

Kepler

Můžou se se slupkou jíst i ty stříkané, akorát se se nesmí ušetřovat žádnými přípravky určitý čas před sklizní. Ale komu chutnají hořké okurky?

ivzez

Snad ano.
Jím je tak už spoustu let…

briketka10

gecco

Polní okurky kupuju na trhu v Pardubicích jsou výborné,
pokaždé beru co unesu i nakladačky trochu píchají, ale
nevadí. Jsou nejlepší „křupou“ a já je jím samotné 😁

gecco

BTW – za mnohem lepší, než hadovky, považuju okurky polní (nebo i přerostlé nakládačky) – právě proto, že mají slupku tužší (a podle mne i chutnější)…
😉
Pokud někdy dělám salát z oloupaných okurek, slupky si – vrámci přípravy salátu, sežeru sám…
😉