Rokio

Je běžné, že psychiatr, nebo sexuolog, diagnostikuje parafilii člověku, který se nikdy nedopustil sexuálního deliktu?

Bývá v praxi běžné, že parafilik, který navštěvuje psychiatra, nebo sexuologa, dostane diagnózu v podobě konkrétní parafilie, i když se třeba nikdy nedopustí sexuálního deliktu?

Mluvím zejména o případech, když nějaký člověk navštěvuje psychiatra třeba kvůli nespavosti, nebo nějaké neuróze a zároveň má parafilii, kterou s psychiatrem nechce řešit. U psychiatra je kvůli lehčí duševní poruše. V případě sexuologa je pacient u něj třeba kvůli snížené sexuální výkonnosti, ale nejde za ním kvůli parafilii.

Odhalí v takových případech psychiatr, nebo sexuolog, parafilii, i když ji dotyčný pacient má, ale nespáchá žádný sexuální delikt?

Odpovědi
Drap

Neni to zcela běžné, ale je to možné.

briketka10

Možná.
Odpoví jen psychiatr, nebo sexuolog.
https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=parafilie

BLpavel

Spíše naopak, člověk který již o sobě ví, že má parafilní orientaci, nebo v sobě nemá jasno a potřebuje pomoct spíše vyhledá sexuologa za tímto účelem.

Zda li se nepletu, tak obecně ani sexuolog ani psychiatr se do toho “ nevrtá “ a ctí soukromí pacienta.
Výjimkou nejspíše bude, pokud je určité léčení nebo vyšetření nařízené soudně, což se ovšem vylučuje s tím, že se parafilik dosud ničeho nedopustil.