natushka

Jdou psí blechy na člověka?

Nejlepší odpověď
beer

Samozřejmě, i když klasik tvrdí něco jiného )

http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­fo/ruzne/blecha_bl­echy_charakte­ristika_mnoze­ni_druhy_anato­mie_deratizace_a_lik­vidace.html

Další odpovědi
quentos

ani tato otázka tu není poprvé:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/psi-blechy-na-cloveka-nejdou-je-to-pravda

Sandy

To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou :D

Jinak bych řekla, že je to možné. I když nevíte jistě, jestli je má, zkuste pejska odblešit nějakým kvalitním šamponem ze zverimexu, popřípadě se zeptat u veterináře, ani jemu to není příjemné.

Ella

říká se sice že ne, ale stoprocentní pravda to není – mamka jednou zavřela našeho psa do kotelny, protože se opravoval plot a on by utekl, kdyby zůstal venku (byl vynikající ve zbavování se obojku, takže uvázat ho k boudě venku by nepomohlo), a když se vrátila odpoledne z práce, šla ho pustit – otevřela dveře a naskákalo jí na nohy nevím kolik desítek možná stovek? to snad ne! blech, prostě celé černé nohy po kolena, no hrůza, prý ječela jak šílená a utíkala pod hadici .- pes za ní a lapal vodu :D. Ještě teď, po skoro třiceti letech má na nohou štípance, od té doby žádného našeho psa nikam nezavřela a šampony proti blechám kupovala ve velkém…
Nevím čím to bylo, že se tam tak shromáždily ty blechy… bylo ten den docela vedro, tak třeba tím, samozřejmě že byla otevřená okna, ale kdo ví…

elektrikář

Blechy mají ježci a veverky a potkani. Pokud vám ve slkepě nejaký ježek zašel scháněli nového hostitele. Jinak se musí vystříkat i bouda případně čalouněný nábytek na kterém pejsek spí.

blesk26

Těm je to prý úplně jedno, že na člověka nejdou je jen fáma :)

WeeBear

Jdou na člověka, můžou tě pokousat, ale neudrží se na Tobě.

Evasky

Ano.Blechám je tak trochu jedno,koho ,,otravují".Takže ano,jdou.