Jde v Severní Americe dohledat, kdo je majitel nemovitosti?

Jak v Severní Americe zjistím kdo je majitel nemovitosti? Zajímalo by mě, jak v Severní Americe, např. v Kanadě nebo USA, zjistím přes internet, kdo je majitel nemovitosti podle adresy nemovitosti, existuje vůbec v Kanadě nebo USA nějaký katastr nemovitosti, kde dohledám info o majiteli nemovitosti a jeho historii, jako to jde např. u nás přes katastrální úřad?

Nejlepší odpověď
ivzez

Majitele americké nemovitosti nevyhledáte spamováním na českých webech.
Měl byste se porozhlédnout po příslušných webech v USA.

A v obou případech →vyhledávání a otázek v ČR a USA
by Vám neuškodilo se alespoň trošku zajímat o pravopis.

Další odpovědi
annas

Pokud vložíte otázku do anglického zdroje, najdete, jak je to s registry v různých zemích světa. Částečně vám pomůže překladač.

V odkazu si můžete klliknout nas USA.
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Land_regis­tration

Kdo vlastní nemovitost v USA
https://www.qu­ora.com/How-do-I-find-out-who-owns-a-piece-of-real-estate-in-the-United-States

Karel Brož

Já se obávám, že na žádném takovém serveru informace dohledat nelze nebo jsem na to s manželkou alespoň zatím nepřišel 😉 Máme totiž v plánu kupovat v regionu Deep East v americkém státě Texas stavební pozemek, který nám zprostředkovala firma antikart: https://www.an­tikart.cz/ , kde bychom mohli postavit dvougenerační dům pro naši rodinu a trávit tam zhruba polovinu roku. Snažili jsme se najít především sousedy námi vyhlédnutého domu, ale zatím bohužel bez úspěchu.