Blecha

Jde uvařit sušená kukuřice?

Jde uvařit sušená kukřice ? Jak dlouho se vaří ?

Nejlepší odpověď
annas

Vaří se hrách, fazole, cizrna, domnívám se, že jde i kukuřice. Jak doporučuje ReHu, předem bych ji namočila. Jenže nevařit kukuřici krmnou, ale cukrovou.
Vařená sušená kukuřice se používá jako návnada pro lovení kaprů. V diskusi jsem našla, že se zrna musí dlouho vařit. Poprvé v tlakovém hrnci 1 hodinu, až vychladne voda, znova vařit hodinu. Nevím, nikdy jsem nezkoušela. Zřejmě vaří ale kukuřici krmnou, která je mnohem tvrdší.
Rady jsou na stránce:
http://www.fo­rum.lovkapra.com/in­dex.php?action=vthre­ad&forum=5&to­pic=265

Další odpovědi
panenka

Ano jde ale není už moc dobrá,doporučuji raději jíst čerstvou.

ReHu

Ještě jsem to nezkoušela, ale teoreticky si myslím, že pomalu a déle. Nebo ji zkusit třeba nejdříve namočit.
V každém případě bys to mohl zkusit a potom dát echo o výsledku 🙂.